Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Арестуваха шофьор, опитал да подкупи полицаи със 100 лева

Шофьор бе задържан след опит да подкупи пътни полицаи в пловдивското село Скутаре. Екип на „Пътна полиция“ спрели за рутинна проверка лек автомобил „Хонда“ и установили, че шофьорската книжка на водача е с изтекъл срок на валидност. 

За извършеното нарушение на Закона за движение по пътищата 69-годишният шофьор бил предупреден, че ще бъде санкциониран. Той обаче решил да осуети действията на униформените и оставил две банкноти по 50 лева на предния капак на служебния автомобил. 

Мъжът е задържан веднага и отведен в полицейското управление в Труд. Пристигнала на място дежурна оперативна група направила оглед и иззела парите. 

Срещу извършителя е образувано бързо производство, уведомена е Окръжна прокуратура – Пловдив.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Откриват нова детска ясла в кв. "Съдийски" в Пловдив

Кметът на Пловдив Костадин Димитров и районният кмет на „Централен“ Георги Стаменов ще открият официално новопостроената сграда на детска ясла в кв."Съдийски".  Тя се намира на ул."Стоян Михайловски" №13 и ще е към "Детска ясла на мечтите".  На първи прием бяха запълнени 48 места в детското заведение и те ще прекрачат прага на новата сграда..

обновено на 11.09.25 в 08:26

За два месеца и половина обновиха НУ "Климент Охридски" в Пловдив

За 2 месеца и половина обновиха НУ "Климент Охридски" в Пловдив. Разширява се и капацитетът на детските ясли и градини. За 2 месеца и половина напълно ремонтираха началното училище в район "Южен" "Климент Охридски", съобщи зам.-кметът по образование Владимир Темелков. В учебното заведение са подменени дограмата и покривите,..

публикувано на 11.09.25 в 08:25

Мечка и двете ѝ малки слязоха до водопад "Сучурум" в Карлово

Кафява мечка и двете ѝ малки слязоха в района на природна забележителност водопад "Сучурум",  в близост до сградата на ВЕЦ "Левски". Камерите за видеонаблюдение са я засекли вчера около 8:00 часа. Вчера за появата на Стръвница сигнализираха и от Сопот. Мечка стръвница вилнее край Сопот Във връзка със зачестилите случаи на присъствие на..

публикувано на 10.09.25 в 17:03

МС отчужди имоти за Югоизточния обход на Пловдив

Министерският съвет отчужди имоти – частна собственост в землищата на Пловдив и селата Ягодово и Брестник в община „Родопи“ за изграждането на Югоизточния обход на Пловдив, съобщиха от правителствената пресслужба.  Парцелите са в района на пътен възел „Скобелева майка“, като става дума за около 5 километрова отсечка. Пътят ще има две платна,..

обновено на 10.09.25 в 16:42

Трима са задържани със скимиращи устройства за източване на банкови карти

Две жени и мъж със скимимиращи устройства са задържани при спец акция на "Икономическа полиция" в Пловдив. Разследването започнало в края на миналата година след постъпил сигнал, че в куриерска фирма се предават за изпращане устройства за копиране на данни от чужди платежни инструменти. Според предварителната информация четците на банкови карти,..

публикувано на 10.09.25 в 16:27