Партиите и коалициите могат да подават заявление в Централната избирателна комисия за извършване на промени в състава или в наименованието на регистрирана коалиция до 17:00 ч. днес. Това се посочва в хронограмата на ЦИК за изборите за членове на Европейския парламент от България и за народни представители на 9 юни.
На брифинг на 30 април заместник-председателят на ЦИК Росица Матева каза, че документи за регистрация са подали 23 партии и 11 коалиции, и отбеляза, че на една партия е била заличена регистрацията. Останаха регистрирани и ще участват в изборите 22 партии и 11 коалиции.
От тях една партия и една коалиция са регистрирани само за участие в изборите за народни представители. За участие в изборите за членове на ЕП от България са регистрирани три инициативни комитета за издигане на трима независими кандидати.
Съгласно хронограмата, до 7 май партия или коалиция може да поиска да бъде заличена регистрацията ѝ за участие в изборите.
Безплатни профилактични прегледи за ревматологични заболявания започват от днес в университетската болница Св. Георги. Те ще продължат четири дена до 30 октомври. Целта на инициативата е ранно откриване и превенция на едни от социално значимите заболявания. Прегледи ще се правят за ревматоиден артрит, лупу, синдром на Сьогрен, подагра, остеопороза и..
Община Пловдив обяви обществена поръчка за изграждането на нова учебна сграда с физкултурен салон към филиала на ОУ „Алеко Константинов“ в Пловдив . Това съобщи заместник-кметът по дигитализация, европейски политики, бизнес развитие и образование Владимир Темелков. Проектът е на стойност 4 219 190 лева с ДДС и се финансира 100% с..
От 12 ч. на днешния понеделник временно се ограничава движението по пътя Михалково – Кричим при 79-и км от пътя, за да бъде укрепен този участък. Трафикът ще бъде спрян в отсечката от кръстовището за с. Осиково при 73-ти км до пътната връзка към язовир „Въча“ при 81-км . Движението по направлението Девин – Кричим и обратно ще бъде..
EVN Топлофикация стартира отоплителния сезон в Пловдив oт днес. Подаването на топлинна енергия ще започне поетапно като първо парното ще бъде включено за детски градини, здравни заведения и училища. Следват обществените и стопанските сгради и накрая жилищните сгради. От ЕВН предупреждават абонатите да отворят на максимум регулиращите вентили на..
Безплатни прегледи за пациенти с псориазис започват от днес в Университетската болница „Свети Георги“ и ще продължат през следващите три дни. Поводът е Световният ден за борба с псориазиса, който се отбелязва на 29 октомври. Това е хронично възпалително заболяване на кожата, протичащо с редуващи се периоди на обостряне и ремисия. То може да се..