Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ремонтът на мост в Пазарджик се отлага

Ремонтът на един от основните мостове на река Марица в Пазарджик се отлага, съобщи кметът на общината Петър Кулински. Причината за това , според него, са политическите трусове в страната.

 Съоръжението, което поема трафика от автомобили от и към родопската част на региона, е  силно амортизирано. Според специалистите, мостът е с подкопани основи и крие риск от инциденти.

 Процедурата по ремонта на моста на река Марица трябваше да стартира преди месец. В началото на година Петър Кулински обяви, че АПИ е осигурила 17 милиона лева , като се предвиждаше укрепването на моста да приключи през месец септември. В момента проектът е в застой, каза Петър Кулински, а заместникът му Любомир Гечев определи комуникацията с АПИ като затруднена.

Петър Кулински призовава институциите да поемат отговорността за амортизираното съоръжение.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

И МПС над 3,5 тона вече минават по пътя Михалково-Кричим

От 17 ч. днес се възстановява движението на моторните превозни средства над 3,5 т по път III-866 Михалково – Кричим при 79-и км, съобщават от агенция "Пътна инфраструктура". Преминаването в отсечката е в едно платно и се регулира със светофарна уредба. Трафикът на МПС до 3,5 т в участъка беше възстановен на 7 ноември, припомнят от агенцията...

публикувано на 18.11.25 в 19:22

"Г-н кмете, прояви разум и се откажи от продажбата на "Свободна зона"

Кметът на Пловдив да оттегли предложението си за продажба на акциите в „Свободна зона“, призова предшественикът му и общински съветник Славчо Атанасов във фейсбук-профила си. В дружеството общината притежава над 85% от акциите, като то е печелившо. Според Атанасов Свободна зона е изключително сериозен актив за града, като то се намира върху терен..

публикувано на 18.11.25 в 15:01

В ход са 8 бързи производства срещу пияни шофьори

Деветима шофьори са били задържани от Пътна полиция през последните няколко денонощия на територията на Пловдивска област. Мъжете са на възраст между 40 и 62 години, като на трима от тях са били иззети личните автомобили в рамките на започнатите полицейски производства. В Раковски бил засечен местен жител да управлява колата си под..

публикувано на 18.11.25 в 14:28

В Пазарджик задържаха двама пловдивчани с фентанил

Двама мъже с фентанил са задържани при полицейска акция в Пазарджик.  При проверка е спрян лек автомобил, управляван от 55-годишен мъж от Пловдив. Заедно с него пътувал и 53-годишен негов съгражданин.  У него са открити 22 полиетиленови пликчета, съдържащи кафяво прахообразно вещество. След направените проби малко по-късно се установило, че става..

публикувано на 18.11.25 в 14:22

28 проекта спорят за "Най-добър млад предприемач на Пловдив“

28 са бизнес плановете, които ще участват  в конкурса „Най-добър млад предприемач на град Пловдив“ тази година. Инициативата се провежда за 17-и пореден път, като тази година отбелязва огромен интерес и активност от страна на младите хора. Всички кандидати, подали бизнес план, ще го представят лично в първия кръг на надпреварата. Заради..

публикувано на 18.11.25 в 13:25