Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Още три дни улични и градски изкуства в Пловдив

Продължават събитията от уличната и градската програма на фестивала за улични и градски изкуства 6Фест в Пловдив.

Основна сцена става площад „Централен“, където ще бъдат артисти от страната и чужбина, които представят куклени и циркови представления, огнено шоу, концерти и танци.  

В петък вечер групата “Агни Сатя“ ще представи огнения танцов спектакъл „Кой съм аз...?“, в който се включват огнената артистка и танцьорка Таня Рачева, Деница Гергиникова от танцово студио “Пантарей”, музикантът Звездомир Михалев, актьорът от Държавния куклен театър в Русе Мартин Пашов.

В събота има два спекатакъла на циркови формации с артисти от Унгария , Чили и Перу и танцово представление на пловдивска танцова школа. Унгарци ще покажат и  огнено шоу с горящи предмети, жонглиране и акробоатика.

Неделната улична програма включва две международни циркови участия.  

В градската програма са включени познатите турситически обиколки на Пловдив, ателие за изписване на думата „Мир“ на санскрит и глаголица, арт битак, градски игри, йога практики и театрални работилници. 6Fest си партнира и с Капана фест. На малката сцена на Капана фест, в неделя, ще бъде и концертът на музикалното дуо „Летящите номади“ в стил етно фюжън фолклор. 

Фестивалът за улични и градски изкуства е част от културния календар на града и се провежда с финансовата подкрепа на Община Пловдив.

По публикацията работи: Димитър Владимиров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Книга за пловдивския бизнес от началото на прехода до днес

Книга събра успешните истории на пловдивския бизнес – от началото на прехода до днес. Тя е продължение на две предишни издания на фондация Балкански културен форум за създателите на индустрията в града и нейното развитие.  Изданието „Пловдивският бизнес 1990-2025“  е дело на членовете на сдружението с нестопанска цел „Бизнесът за Пловдив“,..

обновено на 13.11.25 в 17:01

Представят книгата „Иво Андрич. Литературни диалози и етюди“

В НБ "Иван Вазов" ще бъде представена  книгата „Иво Андрич. Литературни диалози и етюди“. Това е колективна монография, плод на усилията на три авторки – Евдокия Борисова, Мира Живодарева и Кадрие Джесур, посветили изследванията си на паметта на най-големия изследовател на Андричевото слово и личност – Светлозар Игов. Техният дългогодишен..

публикувано на 13.11.25 в 08:15
Художникът Димитър Киров по време на работа по стенопис

Изложба за следата на “пловдивската петорка“ в изкуството и града

“Монументалните. Петима пловдивски художници и тяхната следа в града“ – това е надсловът на изложбата, която се открива довечера в галерия „Капана“ на ул. „Райко Даскалов“ 29 в Пловдив. Включени са произведения на Георги Божилов – Слона, Димитър Киров, Йоан Левиев, Енчо Пиронков и Христо Стефанов. Познати като „пловдивската петорка“ и..

публикувано на 13.11.25 в 06:45

Излъчват премиерно украинския филм „Спаси“ (2024) в Пловдив

Тази вечер в кино "Лъки синема", на ул. Гладстон 1 ще се състои  специална прожекция на документалния филм „Спаси“ (2024) с участието на режисьора и герой на филма Сергий Зейналов. Филмът е заснет по време на разрушаването и последиците от катастрофата на Каховската ВЕЦ. Само на няколко километра от родния си окупиран град Олешки, Сергий се..

публикувано на 12.11.25 в 15:02

Ангел Гешев открива изложбата "Времето..."

Изложба живопис на пловдивския художник Ангел Гешев представят тази вечер в галерия Аспект. Изложени ще бъдат 40 картини, като всички без една са рисувани през тази година. Те са на принципа на колажа. В тях напластява културни пластове с различни писмени знаци и исторически епизоди. Вплита и части от вестници, тибетски матнри и типичните за..

публикувано на 12.11.25 в 07:00