Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бившият полицай Венцеслав Караджов e вече в затвора

Бившият полицай Венцеслав Караджов от Пловдив, който получи доживотна присъда за убийство на родителите си, вече е в пловдивския затвор. Рано сутринта той се предаде на полицията, след като повече от 11 часа се беше барикадирал в дома си.


Адвокатът на Караджов Зоя Тошкова, която вчера му е съобщила за окончателното решение на ВКС за доживотната присъда и която непрекъснато през нощта е била в контакт по телефона с него разказа, излизайки от следствения отдел преди отвеждането на бившия полицай към затвора, че около 4:30 ч. сутринта след последния им разговор бившият полицай е направил опит да се обеси. Този опит е бил неуспешен.

"Той известно време е лежал на пода у дома си, докато се освести, и това го е приел като знак на съдбата, че не трябва да приключва със себе си, а трябва да се предаде доброволно", обясни Зоя Тошкова. 

Вечерта и през цялата нощ домът на Караджов беше обсаден от полицаи, жандармеристи и барети от Отряда за тероризма от столицата, заради предупрежденията му, че има оръжие и взривни вещества. Очевидно е блъфирал, подчерта адвокат Тошкова, която каза, че в крайна сметка е станало ясно, че бившият полицай е разполагал с туба бензин.

Припомням, че малко преди 6 часа Караджов е склонил да бъде изведен без съпротива. Той вече е в Пловдивския затвор,  където ще излежава доживотната си присъда за убийството на родителите му преди осем години.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Проблеми с електроснабдяването в Раковски и още 17 населени места

Възможно е да има временни нарушения на електрозахранването за гр. Раковски и за още 17 по-малки населени места в общините Раковски, Калояново, Брезово и Марица.  Това съобщават от Електроразпределителното дружество EVN, като посочват, че причината е авария в електрическа подстанция „Раковски“  на Електроенергийния системен оператор. Заради липсата..

публикувано на 29.07.25 в 11:24

Обновяват водопровода на село Йоаким Груево

Двама министри присъстват на символичната първа копка за обновяването на водопроводната мрежа на село  Йоаким Груево.  В церемонията участват министърът  на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов и министърът на околната среда и водите  Манол Генов. С това се дава старт на изпълнението на проекта „Реконструкця на улици и подмяна..

обновено на 29.07.25 в 10:42

Предлагат безплатна диагностика за рак на гърдата и на простатата за пловдивчани

В Пловдив да се организират безплатни висококачествени диагностични изследвания за рак на гърдата и рак на простатата. Това предложение е внесла в Общинския съвет групата съветници „Независими за Пловдив“. Предложението задължава кмета на Пловдив да организира кампанията и да осигури необходимото финансиране.  Предвижда се инициативата да бъде в..

обновено на 29.07.25 в 10:42

Храмов празник на църквата „Св. Висарион Смоленски“ в Смолян

На 29 юли най-голямата църква в Смолянска област чества своя храмов празник за 19-а година. Празникът на катедралния храм  „Св. Висарион Смоленски“ в Смолян започна със света божествена Литургия и отслужването на водосвет. Снощи в храма беше отслужена Празнична вечерня с петохлебие, възглавено от Сливенския митрополит Арсений в съслужие с..

публикувано на 29.07.25 в 10:41

Кметът огледа невралгичните ремонти в Пловдив

Кметът Костадин Димитров направи инспекция на важни за Пловдив инфраструктурни обекти, които се изпълняват в момента. Той бе придружен от ресорния си заместник Хакъ Сакъбов, главния архитект на Община Пловдив Яна Желязкова и шефа  на дирекция „Строителство и инвестиции“  Христина Плачкова. Като интензивни се определят темповете на ремонтите..

обновено на 28.07.25 в 17:31