Какво е щастието и как можем да го постигнем? Как да превърнем "Аз не мога" в "Аз мога и искам"? Как да развием своя личен магнетизъм? Как да утвърдим собствената си щастлива личност в обществото? Отговорите на тези фундаментални въпроси и на още много други, получихме от Йорданка Рабаджийска - специалист по позитивна психология. Тя бе гост в едно от изданията на предаването Клуб "Неделя", а поводът да я поканим - първото издание на Фестивал Психология на щастието, което ще се проведе в нашия град. На 2-юни /неделя/, точно в 10:00 всеки сам може да разбере за себе си кое е нещото, което го прави истински щастлив. Съществува ли изобщо рецепта за щастие? Можем ли да се научим да бъдем щастливи и да направим първата крачка към щастието като се освободим от различните наслагвани в детството абсурдни етични кодекси? Как да преборим страхът от общественото мнение, ако начинът ни на живот и възгледи за света не са одобрени от хората, с които имаме социални отношения и по-специално от тези, с които споделяме живота си? Как да не поставяме прекомерен акцент върху постиженията, а върху свързаната с тях активност?
Според японската философия, наречена икигай, ключът за това се крие в четири основни компонента, чието преплитане води до дълъг и щастлив живот.
Как да развием и живеем със своя пълен потенциал?
Какво е нашето призвание?
Какво ни дава истинска радост и удовлетворение?
Футболното училище на Ботев (Пловдив) бе дадено за пример в новата програма на Европейската футболна централа (УЕФА) - "Take care". Програмата е насочена към ангажиране на спортни организации, треньори, родители и общности в подкрепа на децата за справяне с ключови съвременни предизвикателства – от липса на физическа активност и нездравословни навици,..
Цветелина Петрова остава в отбора на женския волейболен шампион Марица (Пловдив) и през новия сезон. 17-годишната състезателка, продукт на школата на "жълто-сините", има спечелен златен дубъл с женския отбор през изминалия сезон, като бе част от състава, който постигна историческо преминаване на груповата фаза на най-силния европейски клубен..
Отложената среща на Спартак (Пловдив) с Левски (Карлово) от XII кръг на Трeта лига - Югоизточна група ще се изиграе на 22 октомври (сряда) от 16:00 часа. Така Спартак ще има две поредни гостувания – в Карлово и Съединение, след домакинството срещу Марица (Милево). Но преди тези предизвикателства ни очаква битка за Купата на България. В неделя..
Ръководството на Ботев Пловдив излезе с официална позиция след твърдения на господин Стефанов, че "емисари на Ботев" са били в София и са искали от играчи на Славия да продадат мача между двата отбора. От клуба категорично отрекоха подобни действия: "Никога, при никакви обстоятелства и в никакви форми, ръководството или представители на клуба не са..
Президентът на Славия Венцеслав Стефанов направи крайно скандално изявление за опит за уреждане на мач с участието на Ботев (Пловдив). "Емисари на Ботев (Пловдив), близки до техния собственик, са дошли и са искали от футболисти на Славия да продадат мача. Не по телефона, в София са дошли, един футболист ми докладва преди малко", заяви пред Sportal.bg..