Днес от 19.30 часа, почитателите на сай-фай, фентъзи и хорър разказите, ще се съберат в Offline Café. Това е съвместна инициатива с онлайн списанието Strangelings, в което актьорите от театрална къща "Шарж" ще четат специално селектирани, от организаторите, разкази. Селекцията включва десет разказа.
Това е първото събитие за актьорско четене на необичайни, кратки разкази, написани от любители на различните и интересни истории. Вход на събитието, свободен. Желанието на организаторите е за предварителна резервация, при желание за присъствие, поради ограниченото пространство на мястото, където ще се проведе събитието.
„От доста време искахме да направим нещо подобно, защото ние, като цяло, сме ориентирани към арт личностите, арт събитията, писане и разказване на истории. От няколко години правим всякакви творчески срещи. Това идва и от моята лична история, аз съм телевизионен и филмов сценарист, и се интересувам от писане. Създали сме малка общност от хора, които обичат любителски да пишат разкази. Така се запознахме и с една друга общност, която се казва Strangelings. Те имат своя фейсбук страница. Там, също, често се организират конкурси за писане на истории“, разказва Деян Георгиев, част от организаторите на събитието.
Човекът, който стои зад Strangelings, се казва Теодора Николаева и живее във Великобритания. Всъщност, Strangelings с производна група "Charity Bar", имат издадени четири сборника, всеки от които подкрепя различна благотворителна кауза в България. Най-общо казано, това са групи пишещи българи, пръснати по целия свят. Съвсем скоро, в Пловдив, предстои представянето и на петия им сборник.
„По принцип, черната комедия е жанр, в който смъртта и всички сериозни, тежки теми се нормализират, и донякъде се осмиват, за да може да се представят по по-забавен начин. Да докажем, че с всичко човек може да се шегува, защото хуморът е много важен, особено в мрачни ситуации. Избрахме датата 24 май, защото това е един от най-българските празници и освен това смятаме, че човек трябва да може да се шегува с всичко. На събитието ще има точно такива теми и разкази. Двайсет и четвърти май е денят, в който се празнува културата и писмеността, и това е начин да покажем съвременните будители, така да се каже. Ще има и разкази, които са по много съвременни теми, като социални мрежи и писменост, и разказване на истории, чрез самата история за Кирил и Методий. Модерен начин на разказване на определени теми, модерен прочит“, казва още Деян Георгиев.
Според него, едно от важните неща днес е хората да не си поставят ограничения във въображението и мисленето особено, когато става дума за деца. А, черната комедия много помага за това.
Деян Георгиев е гост в предаването „Вход свободен“.
Чуйте още, в прикачения файл.
Тренировъчната седмица за Локомотив (Пловдив) завърши със закрита учебна игра с втория отбор. Двубоят се проведе тази сутрин на помощния терен на "Лаута". В неделя "черно-белите" ще имат почивка, а в понеделник стартират подготовка за домакинството на Ботев (Враца). Срещата е насрочена за петък (17.10) от 20:00 часа на стадион "Локомотив".
Заместник-министърът на младежта и спорта Димитър Георгиев бе гост на честванията на 76-ата годишнина от основаването на СУ „Васил Левски“ – гр. Пловдив. Празничната програма включваше лекоатлетически турнир, щафетни игри, творческа работилница и откриване на ученическия проект „Слава“, представящ успехите на състезатели по вдигане на тежести,..
Локомотив (Пловдив) ще направи закрита учебна игра срещу дублиращия отбор на "черно-белите", съобщиха от футболния клуб. Двата състава ще премерят сили по време на паузата в шампионата заради мачовете на националните отбор. Вторият тим на Локомотив няма да има двубой през тази седмица от Югоизточната Трета лига и ще се изправи срещу първия отбор на..
Ботев (Враца) официално обяви привличането на Кристиян Пешов. 28-годишният полузащитник пристига в Северозапада от Локомотив (Пловдив). "Добре дошъл, Кристиян Пешов! 28-годишният полузащитник вече е част от Ботев (Враца)! За последно игра с екипа на Локомотив (Пловдив), а в кариерата си е защитавал цветовете на Септември (София), ЦСКА 1948, Славия,..
Карлос Насар стана световен шампион за трети път в кариерата си. Той стори това в новата за него категория до 94 килограма на шампионата на планетата във Фьорде, като го направи след колеблив старт и едва четвърто място след изхвърлянето. В изтласкването обаче българинът бе над всички с успешни опити от 210, 219 и световен рекорд на 222 килограма, за..