Шествието на 24 май - Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, изпълни улиците на Пазарджик. То премина по булевард "България" – от най-старото читалище в областта – "Виделина", до паметника на св. св. Кирил и Методий.
Жителите на Пазарджик аплодираха минаващите по булеварда деца и ученици от детските градини, училищата, културните институции. По традиция мажоретките от Общински детски комплекс – Пазарджик водят шествието, следвани от представителите на църквата, които заедно с хоругвите носят и иконата на светите братя.
В шествието се включиха областният управител Валентина Кайтазова, кметът Петър Куленски, председателят на Общинския съвет Найден Шопов, народни представители, общински съветници и общественици.
Пред паметника на св.св. Кирил и Методий ученици представиха рецитал, посветен на празничния ден, на пост пред мемориала стояха младите гвардейци от сформирания миналата година Младежки гвардейски отряд в Пазарджик.
Празникът продължава с концерт на площад Константин Величков".
Акция за почистване се проведе днес в район “Западен”. След зимния сезон много междублокови пространства са замърсени с фасове, опаковки и строителни отпадъци, съобщиха от районното кметство и призоваха жителите на района да се включат в акцията като почистят около дома си, детски площадки и паркове. Представителите на районната..
В Панагюрище тази вечер бе изпълнен историческият спектакъл "Мъжество и саможертва", в който бяха пресъздадени моментите от Априлското въстание. Във възстановката, по повод предстоящите чествания на 149-тата годишнина от Априлската епопея, участваха над 200 души от клуб „Традиция“, женско дружество „Райна княгиня и децата от Центъра за личностно..
Светът днес се сбогува с папа Франциск, който почина на 88-годишна възраст в понеделник. Заупокойната литургия ще бъде изнесена на площад "Свети Петър" във Ватикана, а папата ще бъде погребан в базиликата "Санта Мария Маджоре" в Рим. Погребението е от 11 часа на площад "Св. Петър". Литургията ще изнесе кардинал Джовани Батиста Ре в..
Католическата общност в Раковски отдава почит на папа Франциск и се прекланя пред паметта му. След литургията сутринта в храма "Пресвето сърце Исусово" ще бъде поставен голям екран, за да може всеки, който желае, да остане в църквата и чрез преките предавания от Рим да стане свидетел на погребението на папата. Поканили сме вярващи в храма заедно да..
Временно затруднение в трафика се очаква по обед заради автошествие. Полицейски екипи с автомобили и мотори ще осигуряват безопасността на движението. Шествието тръгва в 11.30 часа от Пловдив към Бачково. Маршрутът включва бул. "България", бул. "Цар Борис ІІІ Обединител", бул. "Найчо Цанов", Асеновградско шосе, Асеновград и Бачково...