14 шофьори, които са карали пияни или дрогирани, са заловени през уикенда в Пловдивски регион.
Осем от нарушенията били установени на територията на Пловдив, други две – в Асеновград и по едно в Хисаря и селата Войводиново, Калековец и Дъбене.
Над 3 промила алкохол и наличие на амфетамин в кръвта в Асеновград бил засечен 40-годишен шофьор. В село Войводиново 47-годишен се блъснал с автомобила си в оградата на частен имот, а при проверка с дрегер се оказало, че е употребил спиртни напитки над 1,8 промила. Седнали пияни зад волана, с концентрация около 2 промила били още петима мъже, две жени и 18-годишно момче.
Под въздействие на наркотици пък са установени трима водачи в пловдивския квартал „Столипиново“ и още един – в Асеновград. Всички нарушители са задържани за 24 часа и срещу тях се водят бързи производства.
Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката. Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..
Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели. Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..
Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния. Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..
Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа. Инцидентът става след като заради отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..
Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..