Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

След поредната стрелба по автобус искат премахване на опасната спирка в "Тракия"

Общината да определи друга последна спирка за автобусите по линия №9 в микрорайон А12 в „Тракия“. За това настояват от ръководството на превозвача, чийто автобус беше обстрелван с въздушна пушка вчера вечерта. Това е пореден случай, при който се стреля по градски рейс в Пловдив.

Инцидентът с автобуса стана около 18:20 ч. вчера, съобщиха от полицията. Тогава е получен сигналът на спешния телефон 112, според който при стрелба с въздушна пушка е стреляно по градски автобус №9 и е било строшено странично стъкло. При стрелбата няма пострадали, но секунди преди това две пътнички са се свързали от рейса и той е затворил вратите, за да тръкне по маршрута си, разказа Костадин Тотков – ръководител „Транспорт“ в „Автобусни превози“.

Според него на тази спирка е имало и друг път стрелба по спиращите рейсове с въздушна пушка. Само за последните 5 месеца те са 7, а през последните няколко години са много повече.

Шофьор на автобуса е бил 56-годишният Бисер Велизаров. Той още е притеснен от случилото се. Разказа, че е спрял за  секунди, за да слязат две пътнички. Тръгнал да затвори вратите, но чул пукот. Помислил, че е паднало шише с вода, но когато се обърнал, видял, че едно от стъклата е било строшено на кристалчета. Веднага се обадил на тел. 112 и на място дошли полицейски екипи. 

Водачът съобщил на полицаите, че е видял човек да се прибира от терасата на третия или четвърти етаж на блока до спирката.

Мъжът твърди, че се страхува вече да спира на тази спирка и съветва и другите шофьори да я избягват.

От фирмата също са настояли пред общината да определят друга спирка заради зачестилите инциденти. От общинската администрация казаха, че обмислят въпроса, посочи Костадин Тотков. 

Полицията все още издирва извършителя. Ресорният зам.-кмет Савина Петкова каза, че ще се провери възможността на въпросната спирка в квартал „Тракия“ да бъдат добавени камери. По думите й местоположението на тази спирка няколко пъти е променяно по желание на гражданите през годините, но ще се обследва възможността тя да бъде преместена на друго място. 

 Подобни случаи вече са ежедневие за шофьорите в градския транспорт – такива имаше не само на различни места в „Тракия“, но и в други райони. При един от случаите бяха заловени двама тийнейджъри, които стреляли с въздушен пистолет. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Зафиров за Бюджет 2026: Най-социалният за последните две десетилетия

Вицепремиерът и лидер на социалистическата партия и коалиция "БСП–Обединена левица" Атанас Зафиров  определи проектобюджета за 2026 година като "най-социалния за последните две десетилетия " и заяви, че именно усилията на левицата са осигурили ръст на доходите, увеличение на минималната работна заплата, повишаване на майчинството за втората година и..

обновено на 16.11.25 в 13:15

Зографският манастир чества есенния празник на свети Георги

След всенощно бдение и света литургия рано тази сутрин с литийно шествие с чудотворна икона на свети Георги българският манастир “Свети Великомъченик Георги Зограф” на Света гора отбеляза есенния празник на свети Георги (по стар стил на 16 ноември), когато мощите му са пренесени от мястото на измъчването му в Лида в Мала Азия (днешния..

обновено на 16.11.25 в 13:14

Лесничеи денонощно дежурят за мечките в Карловско

15 сигнала за поява на мечки в населените места са постъпили в Държавното горско стопанство - Карлово , това съобщи директорът инж. Златю Христов Кличев. Той уточни, че обажданията на гражданите са получени само за месец и половина. " Има щети по лозята и плодните дръвчета в района " - заяви Кличев. Последният случай през тази седмица е от..

публикувано на 16.11.25 в 12:19
доц. д-р Младен Дойков

Втори робот "Да Винчи" действа в УМБАЛ Каспела

Исторически момент за пловдивската медицина, вече разполагаме с две роботизирани системи, съобщиха от ръководството на УМБАЛ Каспела. Според тях по този начин  - " Пловдив се превръща във водещ център за високотехнологична хирургия". За първи път лечебно заведение в града разполага с два високотехнологични хирургични робота, които работят..

публикувано на 16.11.25 в 10:05

Кампанията "Купи и Дари" събра над 1700 кг хранителни продукти в Пловдив

Над 1700 килограма хранителни продукти събраха организаторите на благотворителната кампания „Купи и Дари“ само за ден в Пловдив.  Количеството продукти, получени от дарители в първия ден на акцията е почти толкова, колкото за цялата кампания миналата година, когато бяха събрани над 2000 килограма , съобщи председателят на Ротари клуб Филипопол Хачик..

публикувано на 16.11.25 в 09:21