Уъркшопът "Емоционална интелигентност и взаимоотношения" е събитие на асоциация „Голям брат, Голяма сестра – България“, което ще се проведе в Младежки център Пловдив, на 8-и юни. Началото е в 11 часа.
Доброволците Лилия, Гергана и Севил са водещи на уъркшопа, който ще бъде с продължителност от час и трийсет минути. Тяхна е и идеята за така поставената тема за емоциите. Познаваме ли емоциите си? Владеем ли ги или ги потискаме. Как влияят те на взаимоотношенията ни с околните? Това са част от въпросите, които ще бъдат дискутирани, в рамките на работилницата. Предвидена е и практическа част. Записването за участие е до 3-ти юни, като капацитетът на работилницата е до 15-16 човека. Изискването, за да вземете участие в уъркшопа е, да сте на възраст над 16 години. След края на срока за записване, всеки регистрирал се ще получи имейл от projects@bbbsbg.org, с потвърждение за регистрацията.
"Емоционална интелигентност и взаимоотношения" е част от поредица работилници за психично здраве, които ще се провеждат ежемесечно до края на 2024 година, в рамките на проекта "Зад усмивките", които се изпълнява от Асоциация "Голям брат, Голяма сестра - България", в партньорство с Асоциация на студентите по Фармация - България. На страницата, на Асоциацията, както и на фейсбук страницата ѝ, може да се информирате за предстоящи събития.
„Интересното е, че в тази кампания, както и в много кампании на нашата организация, идеите идват от доброволците. Кампанията, която е до края на годината се изпълнява от доброволци, които ние сме обучили. Те са генераторът на нашите идеи. По тяхно предложение, на 8-и юни, се спираме на тази тема, по няколко причини. Всъщност, емоционалната интелигентност и умението да разпознаваме, и регулираме емоциите си влияят върху много други аспекти на живота. Малко или много, започват да се превръщат в част от така наречените умения на 21 век. Ние считаме, че щом млади хора, като нашите доброволци, са идентифицирали това като важна тема, то най-вероятно тя би била важна и за останалите млади хора. Кой може да се включи? Дефинирали сме над 16 години нагоре, не сме поставяли горна граница. Нашето разбиране за млад човек е до 30-35 години така, че всеки в този диапазон може да се включи в уъркшопа. Имаме арсенал от различни теми, до момента, но те ще се определят месец за месец. Ще има уъркшопи, които покриват теми като – техники за дишане, медитация, както и други инструменти за допълнително справяне със стреса“, разказва Юлия Петкова, координатор към "Голям брат, Голяма сестра - България".
За летните месеци, от Асоциацията предвиждат и работилници изнесени навън, но тези събития предстои да бъдат уточнени и финализирани като идея, и организация.
Юлия Петкова е гост в предаването „Вход свободен“.
Чуйте още, в прикачения файл.

ЦСКА постигна инфарктен домакински успех над Ботев (Пловдив) с 2:1 в среща от 16-ия кръг на Първа лига. На Националния стадион "Васил Левски" срещата започна отлично за водения от новия старши треньор на гостите Димитър Димитров - Херо отбор, след като Армстронг Око-Флекс засече топката във вратата на Фьодор Лапоухов след едва шест минути игра...
С три мача днес продължава 16-ият кръг в Първа лига. От 12:00 часа Арда е домакин на ЦСКА 1948 в Кърджали. В 14:30 стартира двубоят между Черно море и Локомотив (София) на „Тича“, а от 17:00 ЦСКА приема Ботев (Пловдив) на Националния стадион в столицата. Последната среща ще предаваме пряко в ефира на Радио Пловдив. „Червените“ на Христо Янев са в..
Шампионът на България при жените ВК Марица (Пловдив) продължава победната си серия от началото на новия сезон в Националната волейболна лига. "Жълто-сините" записаха шести пореден успех в първенството, след като надиграха Дея Волей (Бургас) с 3:0 (25:15, 25:18, 25:12) гейма като домакини в зала "Строител". Така Марица продължава да води в класирането на..
Отборът на Ботев (Пловдив) проведе последната си тренировка преди утрешния шампионатен сблъсък с ЦСКА. Заниманието на “жълто-черните” се проведе на два от терените на Футболен комплекс “Никола Щерев – Старика”. Двубоят с “червените” ще бъде официален дебют за Димитър Димитров – Херо начело на “канарчетата”. След днешната тренировка пловдивчани..
Ивелин Попов, е взел решение да сложи край на своята кариера в края на този сезон. Това разкри самият той пред РБ Спорт в Русия. 38-годишният полузащитник на Арда и бивш капитан на Ботев (Пловдив) е готов да окачи бутонките следващото лято, като не отхвърли възможността да се завърне един ден в Спартак (Москва). "Разбира се, бих се заинтересувал да..