Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Очакват се проливни валежи над Пловдив и региона

Жълт код за интензивни валежи е обявен за днес в 13 области на страната, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) на своята интернет страница. 

Предупреждението за опасно време е в сила за областите Пловдив, Пазарджик, Смолян,  както и за Монтана, Враца, Ловеч, Габрово, Велико Търново, София област, София град, Перник, Кюстендил и Благоевград. 

През деня ще бъде предимно слънчево, но след обяд и вечерта ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места, главно в планинските и източните райони ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. 

Ще има и градушки, главно в планинските райони на Западна и Централна България. 

Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°.

Над планините ще преобладава слънчево време, но около и след обяд ще се развие купестодъждовна облачност и ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Ще духа умерен и силен, предимно западен вятър, който след обяд ще започне да отслабва и да се ориентира от югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 23°, на 2000 метра – около 15°. 

В понеделник въздушният пренос ще се задържи от юг-югозапад и температурите ще се задържат високи, преобладаващите максимални ще бъдат между 30° и 35°. Преди обяд ще преобладава слънчево време, около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има следобедни краткотрайни валежи и гръмотевици, като в Западна България има повишена вероятност за локални интензивни явления и градушки. 

Във вторник в Югоизточна България ще продължи да духа юг-югозападен вятър и там температурите ще се задържат високи, на места до 34-35°. В останалата част от страната вятърът ще се ориентира от северозапад и температурите ще започнат да се понижават. На много места в Западна и Централна България ще има следобедни краткотрайни, локално интензивни валежи и гръмотевични бури

По публикацията работи: Севдалин Палаузов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Арестуваха дрогиран шофьор в пазарджишко село

44 годишен мъж, шофирал след употреба на дрога, задържаха пазарджишките е полицаи.  След претърсване в жилищата му в областния град и в село Виноградец разследващите открили повече от половин килограм суха марихуана, електронна везна и много полиетиленови пликчета-тип спейсбек. Намерени са и три боеприпаса за огнестрелно оръжие, които са..

публикувано на 20.11.25 в 14:50

Само 10 от 51 съветници ползват градския транспорт в Пловдив

На 3-тия опит общинските съветници разрешиха да се организира и проведе процедура за възлагане на обществена поръчка за градския транспорт на Пловдив и сключване на договор с избрания или избраните изпълнители за 10 години. Предложението мина с 37 гласа „за“, нито 1 „против“ и 14 „въздържали се“. До приемането на точката се стигна, след като..

публикувано на 20.11.25 в 14:01

ОбС-Пловдив отхвърли подписката срещу бул. "Санкт Петербург"

Общинският съвет остави без разглеждане подписката на местна инициативна група срещу изграждането на нов път в район Тракия, който е продължение на "Санкт Петербург"  от бул. "Освобождение" до кръговото кръстовище на „Цариградско шосе“ с „Ягодовско шосе“.  От трибуната Любомир Деников от инициативната група обясни, че ако този проект се реализира,..

обновено на 20.11.25 в 13:53

ОбС отхвърли проекта на ПП-ДБ за нов корпус на Хуманитарната на ул. "4-ти януари"

Сградата на ОУ „Княз Александър Първи“ ще се строи в двора на Хуманитарната гимназия, а теренът на бившия ТЕЛК на ул. „4 януари“ ще бъде паркинг. Това стана ясно в залата на Общинския съвет в Пловдив, след като мнозинството съветници се въздържаха да подкрепят предложението на ПП-ДБ предназначението на имота да се преобразува в комплекс за..

публикувано на 20.11.25 в 13:00

Статистиците от Пловдив поискаха 20% увеличение на залатите

Служители на Регионалното статистическо бюро в Пловдив излязоха на протест за достойно увеличение на работните заплати.  Според тях е недопустимо за едни структури да има 70% за тази година и още 20% за следващата, а за друи да е до 5%.  Заплатите в пловдивската структура на НСИ са изключително ниски, казаха протестиращите, които поискаха..

публикувано на 20.11.25 в 12:58