Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Благотворителен концерт за децата на загинали полицаи в Пловдив

| обновено на 02.06.24 в 11:22

„С обич за децата, в памет на бащите герои“ е мотото, под което за поредна година се обединяват служителите на дирекциите в МВР  в Пловдив, за да подкрепят непълнолетни деца на свои загинали или пострадали колеги.  

Благотворителният концерт е  на сцената на пл. Стефан Стамболов от  10.00 ч. и ще приключи към 11.30 ч., за да може желаещите да се присъединят към поклонението пред паметника на Ботев в Цар-Симеоновата градина.

Водещ на програмата е Ася Антонова от телевизионното предаване „Ася в страната на талантите“. Освен на танцовите и музикални изпълнения, зрителите ще имат възможност да разгледат отблизо специализираните екипировка, техника и автомобили на полицията и пожарната. Умения да изпълнява командите на водача си ще демонстрира и служебно полицейско куче.

Парични суми могат да бъдат преведени по сметка на СФСМВР в Обединена българска банка BG24UBBS80021044094440, като за основание се посочи „Благотворителна кампания 2024“.  

Набраните средства от инициативата ще бъдат разпределени по равно на 20 деца до 18-годишна възраст, претърпели тежка загуба на родител – служител в пловдивската полиция или пожарна.




По публикацията работи: Севдалин Палаузов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Шофиране и в аварийната лента на АМ "Тракия" в почивните дни

Днес , утре и в неделя ще се променя организацията на движение в участъците в ремонт на АМ „Тракия“. За повишаване на безопасността при интензивния трафик може да се шофира и в аварийната лента, съобщават от АПИ. Целта е да се облекчи пътуването в края на седмицата, когато много хора тръгват на път.  Пътуващите към и от Пловдив могат да използват..

обновено на 10.10.25 в 10:28

Протестиращите в УМБАЛ "Пловдив" искат среща със здравния министър

Протестиращите в подкрепа на досегашния директор на УМБАЛ „Пловдив“ поискаха среща със здравния министър д-р Силви Кирилов. Те искат той да дойде в болницата и да проведе разговори с екипа. Ще продължим с протестите, ще направим и нова подписка, с която настояваме да остане на поста д-р Динчо Генев. Това заявиха лекари, сестри и работещи в УМБАЛ..

обновено на 10.10.25 в 10:28

Делото "Дебора" продължава

Делото „Дебора“ започна при закрити врати в пловдивския Районен съд. Днес за втори път ще бъде разпитана Дебора, като това ще стане в присъствието на психолог психиатър, по искане на защитата на подсъдимия Георги Георгиев. Георгиев е обвинен за нанесените на Дебора Михайлова рани с макетен нож, за остригването на косата ѝ и за отправени към нея..

обновено на 10.10.25 в 10:28

Театърът срещу агресията в училище

Форум „Сцена за агресия в училище“ се провежда в Пловдив. Събитието събира на едно място ученици, учители, родители и експерти, за да обсъдят насилието сред подрастващите и да дадат алтернативи за спирането му.  Сред темите на форума са какво ни казват децата с езика на агресията, ролята на творчеството за справяне с нея, нови модели за..

обновено на 10.10.25 в 10:28

Двама души са задържани, след като пребили свой сътрапезник

Двама души са задържани в Ракитово, след като нанесли побой на свой съгражданин, който по-късно починал от травмите. Случката се разиграла в местност край Ракитово, където собственик на стопански постройки открил трупа на 63-годишен мъж от Пещера, работил при него като пастир. На мястото незабавно пристигнали екипи на полицейския участък в..

публикувано на 09.10.25 в 17:35