Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Красимир Лозанов с ревю от Панаира на книгата

| Интервю
Снимка: Наталия Мороз
В неделния ден се срещнахме в ефира с Красимир Лозанов- маркетинг мениджър на ИК "Жанет 45", който любезно се отзова на молбата ни да сподели своите впечатления от Пролетния панаир на книгата в София.
-Каква е атмосферата в последния ден от Пролетния панаир на книгата?
...-Както се казва, доиграваме мача, доколкото след няколко часа този голям и толкова желан Панаир на книгата приключва след десетдневното си провеждане.
-За пръв път десет дни?
-За пръв път десет дни, или както един колега от едно друго издателство го бил изчислил, ставало дума за 99 часа непосредствена работа, не знам точно как го е сметнал. За първи път се проведе за 10 дена. Може би някои от нашите слушатели знаят, че имаше доста спорове по този въпрос, разправии даже, дали да си остане седем дена, други бяха за десет, но панаирът се проведе в този формат. 
Мисля, че хората са доволни. Поинтересувах се от гледна точка на статистиката как изглеждат нещата. Ще кажа две- три цифри. Те са интересни: 66 шатри в парка пред НДК, над 140 издателства, 200 събития , акто и голяма част събития , които не са включени в официалната програма, а просто се провеждат в самите издателски шатри. Така, че 
имаше доста интересни неща. 
Мисля, че панаира можем да го отбележим като успешен. Мога да кажа какво се случва в центъра на София за тези българи, които имат подчертан интерес към книгите, които идват тук. Не знам дали това е представителна извадка.
Имаше големи опашки , големи групи от усмихнати хора, както на всеки панаир... Хубавото беше , че панаирът обхвана два празника- 24 май и 1 юни. Първи юни е чудесен ден да си на панаир на книгата, защото целият издателско- книжен град бучи, жужи и от уредбите ни пеят "Оранжево небето, оранжево морето"...

Чуйте цялото интервю в звуковия файл!

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В "Срещите" за особеностите на българската народопсихология

Въпросът на "Срещите" тази събота е: "Защо сме такива?" Справка - подмолите на историята.  Своите наблюдения споделят философът Тони Николов, писателят Владимир Зарев и богословът Петър Граматиков. Слушайте, интересно е!

публикувано на 27.09.24 в 13:45

Станимир Видев с изложба в "Червеното пони"

Изложба живопис на Станимир Видев се открива в пловдивската галерия „Червеното пони“ в Стария град.  Авторът е нарекъл експозицията си „Почти абстрактно“.

публикувано на 27.09.24 в 06:27

Пловдив е домакин на "Фасада видео фестивал"

Днес започва 15-ото издание на международния фестивал за късометражно кино и видео арт „Фасада видео фестивал“ , съобщават организаторите от сдружението „Изкуството днес“.  Мястото на прожекциите, по традиция, е в Лапидариума в Стария град на Пловдив. Тази година програмата включва 32 творби от 21 държави. Журито направи своя избор измежду..

публикувано на 27.09.24 в 06:23

Издателство "Хермес" представя библиотека "Седемте хълма"

Довечера от 18,00 часа в зала "Съединение" на Регионален исторически музей - Пловдив ще се състои представянето на библиотека "Седемте хълма" на издателска къща Хермес.  "Поредицата събира историческата памет на Пловдив, за да я съхрани и предаде на идните поколения. Избраните книги са художествена хроника на Града под тепетата, разказ за онзи..

публикувано на 26.09.24 в 07:13

Романът "Малки грехове" изследва истината и лъжата

В програма "Точно днес" говорим за най-новия роман на  Паулина Георгиева , който се казва " Малки грехове ".  Шестима приятели се срещат на уикенд ваканция на остров Крит, където отсядат в луксозен ритрийт център, известен с това, че лекува „малките“ грехове на съвременните хора – злоупотреба с алкохол, антидепресанти, изневери, кариерни амбиции,..

публикувано на 26.09.24 в 06:54