Обща печалба от малко над 3 милиона лева отчитат 11 от общо 14 общински лечебни заведения в Пловдив през миналата година. Това става ясно от отчета на пловдивския кмет Костадин Димитров, който ще бъде гледан на сесия на Общинския съвет на 11 юни.
Загубите са на стойност 106 хиляди лева, като те са реализирани в три лечебни заведения. Най-голямата е в МБАЛ „Свети Мина“, където общата загуба е в размер на 66 хиляди лева. На второ място се нарежда Медицински център-6 в район „Централен“ с 39 хиляди лева, а третото място е за Центъра за кожно-венерически заболявания с 1000 лева.
Най-висок финансов резултат отчитат от „Комплексен онкологичен център-Пловдив“ с печалба в размер на 2 милиона 515 хиляди лева. Следват МБАЛ „Свети Пантелеймон“ с печалба от 191 хиляди лева и ДКЦ-1 със 115 хиляди лева. Останалите осем дружества са регистрирали положителен финансов резултат с диапазон на печалбите от 9 до 66 хиляди лева.
Съветниците ще трябва да гласуват и годишните финансови отчети на 14-те общински здравни заведения и да ги освободят от задължението да изплащат видидент от печалбата за миналата година на едноличния собственик на капитала – Община Пловдив.
Дни на иновациите в образованието се откриват в Пловдив. Учители, директори и експерти от региона ще се съберат за поредица от практически демонстрации и работилници, посветени на новите технологии в обучението. Събитието ще представи роботика, дигитални инструменти и приложения на изкуствения интелект, които вече намират своето място в..
Продължаващият дъжд засега не създава големи проблеми с наводнени райони в Пловдив. Невралгичното кръстовище на ул. „Индустриална“ и бул. „Александър Стамболийски“ е проходимо и там движението е нормално - съобщи директорът на фирма "Чистота" Десислава Георгиева. Няма затруднения на движението като цяло в пловдивския район „Южен“. На 6..
Сняг покри проходите „Пампорово“, „Рожен“ и „Превала“ в област Смолян , съобщиха от Областното пътно управление – Смолян. Създадена е организация за почистване, като снегопочистваща техника вече работи по трасетата. Инциденти няма, но от пътното предупреждават шофьорите да бъдат много внимателни и подготвени за зимни условия. По данни..
Областният управител на Пловдив проф. Христина Янчева свика извънредно заседание на Областния щаб за намаляване на риска от бедствия във връзка с очаквани нови обилни валежи на територията на областта. За 10 области за утре е обявен оранжев код за опасно време, сред които е и Пловдив. Очакваните количества на валежите до полунощ срещу вторник..
Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев ще посети днес Асеновград и Пловдив. Преди обед той ще открие. нова сграда на детска градина „Мир“. Тя е с 4 групи за 97 деца. Изградена е по Програмата на МОН за изграждане, пристрояване, надстрояване и реконструкция на детски ясли, детски градини и училища. По време на посещението си..