Как и защо гласуваха пловдивчани? Каква политика да защитава България в европарламента? Ще имаме ли редовно правителство или наесен отново ще ходим на избори?
"За ГЕРБ съм гласувал, открай време си гласувам за тях. Мисля, че няма да имаме ново правителство, няма да се разберат. За мен това са хора, които само за печалбите мислят. Всички, които досега бяха в парламента, изобщо не трябва да са там".
"Гласувах за "Възраждане" и за двата избора, харесва ми бъдещите им политики. Те не искат България да излезе от европарламента, а искат да го реформират. Наесен сигурно пак ще ходим на избори."
"За Корнелия Нинова гласувах, за БСП. И за европарламента гласувах, с хартиена бюлетина. На 96 години съм и винаги гласувам - това е отношение към обществото. Искам да се промени и България, и ЕС, въпрос на време е да се разпадне този съюз".
"Гласувах за промяна, за Николай Марков - партия "Величие". Те ми харесват, нещо са направили - за 1 милиард долара е направил исторически парк във Ветрино. Те са направили нещо, в България трябва да се промени всичко, да се заработи, за да тръгне България нагоре".
Част от хората обаче не пожелаха да кажат за кого са гласували, но за сметка на това имат мнение как да се развиват България и ЕС:
"Трябва ни управление, което да ни гарантира стабилност и спокойствие, да има работа и доходи, които да ни позволяват нормален живот."
"Гласувах за по-добро бъдеще на децата и внуците, да имаме стабилно правителство, да не ходим толкова често на избори. Управляващите трябва да са по-отговорни и мъдри".
"Трудно ще се състави новото правителство. Искам да се променят нещата с мигрантите в Европа, не ми харесва политиката спрямо тях".
С промени в Кодекса за застраховане система "бонус-малус" за задължителната застраховка "Гражданска отговорност“ бе приета от НС. Принципът представлява финансов стимул за изрядните водачи и съответно финансово наказание за онези, които причиняват пътни инциденти. Ще плащат ли наистина добрите шофьори по-малко и какъв ще е ефекта – темата в..
Добивите от пшеница и ечемик тази година са по-добри, но ниските цените на световните стокови борси вкарват нашите зърнопроизводители в загуба. Това обяви в интервю за Радио Пловдив Людмил Работов – председател на Съюза на зърнопроизводителите в Пловдив. Добивът от пшеница тази година е от 400-500 кг от декар. Цената е 330 лв. за..
Министерството на здравеопазването чрез регионалните здравни инспекции провежда информационна кампания по повод Световния ден за борба с хепатита – 28 юли. Тази година мотото, избрано от Световната здравна организация е „Да го разбием! Запознай се с фактите. Тествай се!“. Целта е повишаване на обществената информираност за рисковете от..
Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни в 42 от 65 огнища, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за..
Помним протестите на строителния бранш отпреди няколко месеца срещу намерението на община Пловдив да вдигне с повече от 100% таксите за издаване на строително разрешение. Те спряха след като предприемачът Илиян филипов поиска и получи посредничеството на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Компромисът, който да удовлетвори двете страни бе таксите да се..