Дете бе прието в болница, след като бе блъснато от кола в пловдивското село Костиево, община Марица. Момченцето изскочило внезапно на пътното платно и било ударено от преминаващ лек автомобил „Мерцедес“ с 55-годишен водач. Пробите за алкохол и наркотици на шофьора са отрицателни. Детето е било прието за лечение в пловдивска болница.
Трима шофьори са задържани в Пазарджишка област, след като управлявали колите си под въздействието на наркотици или алкохол. Образувани са 3 бързи производства.
Първият шофьор бил засечен на кръстовище във Велинград, където местни полицаи спрели „Мерцедеса“ му за проверка. 22-годишният водач от Пещера бил изпробван с технически средства, които показали, че кара под въздействието на наркотици.
Другият случай е в град Септември, където бил проверен 19-годишен водач от село Варвара. Той също бил под въздействието на дрога.
Третият шофьор е 60-годишен. Той бил спрян за проверка в Пазарджик, като дрегерът отчел близо 2 промила алкохол в издишания въздух.
Нарушителите са задържани за едно денонощие в арестите на Велинград, Септември и Пазарджик.
Авария е възникнала тази нощ в центъра на Пловдив . Спукан е магистрален водопровод, който захранва целия Стар град, съобщиха от "ВиК-Пловдив". Пробивът е на ул. "Княз Ал. Дондуков-Корсаков" , точно пред входа на известен ресторант, близо до сградата на Радио Пловдив. Заради повредата без вода са високите части на Стария град , както..
На 3 август се чества Световният ден на динята. Празникът се празнува най-вече в Съединените щати. Сред най-популярните състезания по това време са замеряне с дини и надплюване със семки. Любопитно е, че има над 1200 разновидности на сочния плод в над 96 държави по света. Динята съдържа над 92% вода, най-високият процент сред плодовете, заради което..
Цените на основни хранителни продукти, плодове и зеленчуци на борсите у нас продължават да се повишават и тази седмица, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. Макар и минимално, но се покачва и индексът на тържищните цени, който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България. Тази седмица той се..
Днес времето ще бъде предимно слънчево, над Западна България с временни увеличения на облачността, но ще остане почти без валежи. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, в Пловдив - около 35° . В планините ще бъде предимно слънчево, но след обяд над масивите от Западна..
Отменено е частичното бедствено положение в община Неделино, което беше въведено на 29 юли заради безводие в няколко населени места. Ситуацията с недостига на вода е частично стабилизирана в някои от селата след падналия дъжд, а в населените места, за които проблемът е сериозен, Общината доставя вода с водоноски, съобщи кметът на Неделино Боян..