От днес до 7 юли ул. „Равнища“ ще се бъде затворена за движение заради ремонтни дейности на ул. „Царевец".
Това съобщи районният кмет Тони Стойчева в профила си във Фейсбук. Улицата се използваше за обходен маршрут докато беше затворено кръстовището между „Царевец“, „Солунска“ и бул. „Хаджи Димитър“.
От днес обаче по нея няма да могат да влизат автомобили откъм улица „Царевец“.
Припомням, че в момента тече ремонт по улица „Царевец“, която е затворена от ул. „Солунска“ до ул. „Васил Бараков“. Реконструкцията е част от подмяната на подземната и наземната инфраструктура между бул. „Хаджи Димитър“ и бул. „Свобода“.
Кметът на Пловдив Костадин Димитров ще оттегли точката за повишаване на строителните разрешителни от дневния ред на сесията на Общинския съвет на 15 май. До тук се стигна след като от УС на сдружение „Бизнесът за Пловдив“ и предприемачът Илиян Филипов проведоха личен разговор с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов днес. На нарочен брифинг кметът..
Сдружение „Бизнесът за Пловдив“ изпрати отворено писмо до лидера на ГЕРБ Бойко Борисов заради намерението на общината да повиши от 5 на 12 лева за квадратен метър таксата за издаваните разрешителни за строеж, както и да въведе нова такса от 1,5% от стойността на проекта. В призива се настоява Борисов да съдейства за намиране на приемливо решение..
31-годишен шофьор беше задържан край Пазарджик след полицейско преследване. Оказало се, че той е без книжка, с криминални регистрации и осъждан, а автомобилът му бил с крадени регистрационни табели. Мъжът е настанен в болницата в Пазарджик, след като леко е ранен при преследването. В РПУ-Пазарджик бил подаден сигнал за съмнителен джип на..
Пропадна част от пътната настилка в началото на село Първенец, община "Родопи". На място е екип на "Пътна полиция", който пренасочва движението по ул. "Васил Левски". По първоначална информация на мястото са се извършвали дейности по прокопаване на водопровод към новостроящи се къщи.
Седем лекари, сред които лабораторни специалисти и собственик на лаборатория в медицински център са арестувани за източване на крупни суми от НЗОК, съобщи пловдивската прокуратура. Досега са доказани над 18 000 лева, прибрани от тях чрез издаването на фалшиви направления за медицински изследвания. На пациентите са назначавани фиктивни..