Крупна сума пари е открадната от къщата на известен фермер в Белозем. От полицията потвърдиха, че по случая се води разследване, но отказаха да дадат други подробности. И днес има засилено полицеско присъствие в селото, породено от дръзкия обир, станал посред бял ден.
Мместни хора твърдят, че от къщата на земеделския производител Стоян Какачоров била задигната голяма сума пари, като слуховете са за между 100 и 150 хиляди лева, подредени в пачки..
При всички случаи сумата е голяма, твърдят разследващи, които преглеждат записи на камери и търсят кой е авторът на грабежа, осъществен по светло през вчерашния ден.
За фермера се знае, че има фуражен цех в друго пловдивско село – Строево в община Марица. Твърди се, че Какачоров приготвил парите, за да може да изкупува продукция по време на житната кампания.
Една от версиите, по които се работи, е за вътрешен човек, който знае, че в къщата на бизнесмена има голяма сума пари.
Другата е стопанинът да е станал жертва на обир от хора етническата махала в селото.
От полицията съветват гражданите да не държат големи суми пари вкъщи, тъй като има опасност да станат обект на кражби или обири.

Пазарджишкото село Хаджиево остава без питейна вода, тъй като работата по подмяната на стария тръбен кладенец е затруднена. Към момента вода по чешмите има, но тя е с влошени качества и не трябва да се ползва за пиене. Водата в Хаджиево е негодна за пиене заради манган Седмица след забраната за питейни нжди, реултатите от чешмите показват, че..
Община Пазарджик спечели проект за изграждане на фотоволтаични системи и модернизация на социалните услуги. Проектът се финасира по Плана за възстановяване и устойчивост с 973 092,68 лева и ще бъде реализиран в 10 заведения за специализирани социални услуги. Основната цел на инвестицията е подобряване на енергийната ефективност, ускорена..
Да се въведе система за дигитализиране на фишовете, издавани от общинската полиция в Пловдив за нарушения по Закона за движението по пътищата. Това предлагат съветниците от "Продължаваме промяната – Демократична България" с внасянето на питане до кмета Костадин Димитров. Според съветника Борислав Матеев това е наложително заради..
Кампанията "Шофирай със сърце и разум" гостува в Пловдив с изложба, игри и демонстрации за безопасно поведение на пътя. Събитието се организира от Фондация "Ани и Явор: Ключът е любовта" . В пространството над подлеза на улица "Гладстон" ще бъде открита благотворителната изложба на 18-те финалисти от националния конкурс за рисунка с послание..
Община Марица организира в Рогош днес безплатно измерване на кръвна захар за жители на населените места. Инициативата е част от кампанията за превенция на диабета, която администрацията провежда за втора поредна година в партньорство с Националната асоциация на децата с диабет. Скринингът цели да се открие в начален стадий заболяването, да се..