Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Проф. Христина Янчева е новият областен управител на Пловдив

Проф. Христина Янчева
Снимка: БГ Наука

Проф. Христина Янчева поема поста областен управител на област Пловдив. Това стана ясно след заседанието на Министерски съвет, съобщиха от правителствената пресслужба. 

Проф. Янчева притежава дългогодишен управленски опит. От 2016 до март тази година тя беше ректор на Аграрния университет в Пловдив.  Янчева заменя на поста Илия Зюмбилев. 

"Искам да благодаря на служебното правителство за оказаното доверие, тъй като имам дълъг управленски опит - в Аграрния университет съм минала през всички стълбици. Винаги съм работила за Пловдив, за образованието и развитието на града и региона. Образованието, научните изследвания, иновациите и инфраструктурата ще бъдат сред приоритетите ми", заяви проф. Янчева пред Радио Пловдив непосредствено след обявяването на решението на МС. 

Правителството е сменило също областните управители на Кърджали, Търговище и Хасково. Новите са съответно Ресми Мурад, Гюрсел Хасанов и Мехмед Атаман. 


По публикацията работи: Даниела Добрева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Георги Георгиев излезе на свобода, плати в кеш 10 000 лв. гаранция

Пловдивският окръжен съд потвърди определение на Районен съд – Пловдив, с което мярката за неотклонение на подсъдимия по делото "Дебора" Георги Георгиев е изменена от "задържане под стража" в "парична гаранция".  Висшестоящата инстанция дори намалява размера на гаранцията от 25 000 лева на 10 000 лева. Съдебният състав приема, че към настоящия..

обновено на 07.08.25 в 20:24

Осъдиха семейството софиянци - дилъри на фентанил

Присъди от по година и половина получиха младото семейство трафиканти от София,  заловени да пренасят 300  грама фентанил в Пловдив и опитали да избягат от полицията.  Присъдата за мъжа е ефективна, а за жената условна.  И двамата са признали вината си, присъдите им са окончателни и вече са влезли в сила 26-годишният  Илия Илиев е осъден..

обновено на 07.08.25 в 20:23

Фейк обява предлага с "безплатен" градски транспорт в Пловдив

Нова фалшива обява за безплатен градски транспорт в Пловдив се  появи в социалните мрежи. Предложението рекламира шесмесечен гратис срещу символична такса, във връзка с годишнина на дружество „Градски транспорт“, каквото Пловдив отдавна няма. Обявата завършва с покана да се последва линка за плащане. Това е поредна спонсорирана публикация,..

обновено на 07.08.25 в 16:55

В Пазарджик върнаха на Историческия музей зала, ползвана за пицария

С пълно мнозинство пазарджишките общинските съветници върнаха на регионалния историческимузей експозиционна зала, която преди 30 години е била отнета от сградата на културната институция , за да се превърната в пицария. Утре собственикът на заведението, чийто договор е изтекъл преди дни, ще трябва да освободи помещението. Предложението за..

обновено на 07.08.25 в 16:50

Арестуваха подпалвача от гробищата в Асеновград

Задържан е мъжът, който запали огън в района на гробищния парк в Асеновград – съобщиха от полицията.  Умишленият инцидент е от сряда следобед, когато в полицейското управление в Асеновград е получен сигнал за забелязан човек, който пали огън на незаконно сметище около гробищата. Незабавно на място са изпратени екип на полиция и пожарна, като..

публикувано на 07.08.25 в 15:40