Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Събарянето на Бетонния мост започва в събота сутринта

| обновено на 27.06.24 в 16:46

В събота, 29 юни сутринта, започва  демонтажът на Бетонния мост. По проект ще се премахне съоръжението в средната му част, в зоната на ЖП линиите, след което ще се изгради нова конструкция, с около метър и половина по-висока. Това съобщи в интервю за Радио Пловдив Николай Иванов, ръководител на проекта от страна на изпълнителя.

Два багера ще застанат под моста и други два над него, оборудвани с тежки чукове, за да извършат постепенно разрушаване на конструкцията, парче по парче.  Планирано е събарянето да продължи непрекъснато в продължение на три денонощия.  Само в късните часове няма да се използват чукове,  за да не се вдига шум. В този период ще се извършва само товарене на камионите.  

Извозването на отпадъците ще се извърши на специално депо, за да се рециклират безопасно. Очаква се между 800 и хиляда кубически метра строителни отпадъци.

Няма да има опасност и пречка  за движението. Близките пътни артерии няма да бъдат засегнати от реконструкцията.

Очаква се полагането на  новата, горна  конструкция на моста да се извърши през септември.  Прогнозното пускане в експлоатация на новото съоръжение е планирано да стане между 15 и 20 декември тази година. Новоизградената естакада ще даде възможност при евентуални бъдещи реконструкции частта, която не попада в ремонтните дейности сега, също да бъде повдигната с още 60 сантиметра. 

Влаковото движение в района през този период е спряно за минимум 40 дни.  Мотрисите от и за южните направления се пренасочват по други маршрути.  




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Нов обрат на делото за прехвърлените акции на Пловдивския панаир

Софийският апелативен съд е отменил решението на Софийския градски съд, с което прехвърлянето на акциите на Община Варна в „Международен панаир Пловдив“ АД на фирмата „Пълдин Туринвест“ АД на Георги Гергов беше обявено за нищожно. Решението е публикувано на сайта на съда. Апелативният съд връща делото за разглеждане от друг състав на Софийски..

обновено на 31.07.25 в 11:36

Постепенно възстановяват електричеството в община Раковски

През изминалата нощ диспечерите на Електроразпределение Юг (ЕР Юг) успяха да балансират мрежата, захранваща град Раковски и близките села, по начин, който позволи електрозахранване до практически всички клиенти, които се снабдяват от авариралата на 28 юли 2025 г. подстанция  на Електроенергийния системен оператор (ЕСО). С началото на светлата..

обновено на 31.07.25 в 11:36

Новите избори за общински съветници в Пазарджик - през октомври

С указ на президента Румен Радев, извънредните избори за общински съветници в Пазарджик ще се проведат на 12 октомври.  До новите избори се стигна, след като Върховният административен съд окончателно определи, че изборът на състава на ОбС от 5-и октомври 2023 г. е недействителен. Мотивите са груби нарушения при преброяването и отчитането на..

публикувано на 31.07.25 в 11:35

Тръгва национален поход по стъпките на Хаджи Димитър

За девета поредна година националният туристически поход „Последният път на Хаджи Димитър“  ще премине по стъпките на войводата и ще пресъздаде последните дни от живота му.  Инициативата е посветена на 157 години от смъртта на революционера и загиналите за българската свобода.  Тридневеният поход започва от днес с маршрут от връх Бузлуджа през..

публикувано на 31.07.25 в 11:10

Мащабни проверки за нелегален трафик на животни

Проверки за нелегален превоз на дребни преживни животни проведоха тази сутрин два полицейски екипа на изхода на село Скутаре към източния обход на Пловдив към Рогошко шосе. Акцията е част от поредицата специализирни операции във връзка със забраните, наложени заради разпространението на шарка по овцете и козите. От началото на месеца са извършени..

публикувано на 31.07.25 в 09:28