Със заповед на министъра на вътрешните работи Калин Стоянов старши комисар Даниел Бараков е временно преназначен на длъжността директор на ОДМВР - Пазарджик. Днес той беше представен пред ръководния състав на дирекцията от главния секретар на МВР главен комисар Димитър Кангалджиев.
Старши комисар Даниел Бараков е на 43 години. Завършил е висшето си образование в Стопанска академия "Димитър А. Ценов" в Свищов. В редиците на МВР е от 2005 година, като е заемал последователно различни младши изпълнителски, изпълнителски и ръководни позиции.
През последните няколко години е бил началник на районните управления във Велинград, Панагюрище и Септември. За постигнатите от него резултати в служебната дейност е награждаван многократно.
Старши комисар Бараков е семеен, с три деца.
Досегашният директор на Областната дирекция старши комисар Даниел Луков е преназначен на ръководна длъжност в Столичната дирекция на вътрешните работи.
На кратката церемония присъстваха още административния ръководител на Апелативна прокуратура в гр. Пловдив Тодор Деянов и прокурор Стоян Пешев от Окръжната прокуратура в Пазарджик.
В Пазарджик стартира инициативата за изграждането на паметник на актрисата Виолета Гиндева, наречена – „вечната дама на българския театър“. Предложението е внесено в общинския съвет. За изграждането на паметника е създаден 46-членен инициативен комитет с председател адвокат Иван Евстатиев. Разширен е съставът, защото тя е родена 1946 г. И аз..
Пловдивският административен съд ще гледа дело по жалба на жител на Перущица срещу РИОСВ-Пловдив. Поводът е отказът на екоинспекцията да изготви Оценка за въздействието върху околната среда (ОВОС) във връзка с намерението за изграждане на площадка за преработка на стари автомобилни гуми на територията на бившия Хлебозавод в града. Предложението..
Поредицата „Успешните“ продължава със среща с известния китарист, композитор, автор на текстове, аранжор и продуцент Ангел Дюлгеров , чието име стои зад любими песни и китарни сола. Срещата е тази вечер в клуб „Фарго“ от 19 часа. Ангел Дюлгеров е важна част от бенда на най-знаменитите български поп изпълнители. Познат е и със..
В навечерието на Европейската седмица за намаляване на отпадъците, Община Пловдив организира мащабна кампания за разделно събиране на отработени масла . Целта е да се насърчи устойчивото използване на ресурсите и правилното управление на опасни отпадъци от домакинствата. Втората за годината екологична инициатива ще се проведе в периода от 19..
От 17 ч. днес се възстановява движението на моторните превозни средства над 3,5 т по път III-866 Михалково – Кричим при 79-и км, съобщават от агенция "Пътна инфраструктура". Преминаването в отсечката е в едно платно и се регулира със светофарна уредба. Трафикът на МПС до 3,5 т в участъка беше възстановен на 7 ноември, припомнят от агенцията...