Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сега ОбС-Варна трябва да върне акциите в Панаира на държавата и да спре агонията

| обновено на 24.07.24 в 13:44

Решението на СГС, който обяви, че апортът на акциите на община Варна в "Пълдин туринвест" е незаконен, е поредният успех в битката за Пловдивския панаир, но не финален, коментира пред Радио Пловдив депутатът от ДБ и бивш министър на икономиката и индустрията Богдан Богданов. 

Той очаква съдебното решение да бъде обжалвано и затова призова Общинският съвет на Варна да вземе решение сега за връщането на 29-те процента акции от Международен панаир на Министерството на икономиката, тъй като съдът отхвърли претенциите на държавата, че тя е собственик на тези акции. 

По този начин ще бъдат спрени разходите, които се правят през последните години и да се спре тази агония, каза Богданов и припомни, че община Варна и Пълндин туринвест са осъдени да платят 760 хиляди лева държавни такси по делото. 

"Тези средства ще бъдат платени от данъкоплатците на Варна, а могат да бъдат използвани за други цели", каза депутатът. Кметът на Варна Благомир Коцев е категоричен, че общината трябва да си върне акциите от Панаира на държавата, но в Общинският съвет няма съгласие, припомни още бившият икономически министър. 

Той съобщи, че в следващите две седмици ДБ ще организира дискусии във Варна и Пловдив, за да се намери бързо решение на казуса с акциите на морската столица в Панаира. 

Богдан Богданов критикува и служебното правителство, което не е предприело и стъпка за прилагането на Стратегията за развитието на Пловдивския панаир, приета от правителството "Денков".




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Жълт и оранжев код за обилни валежи, в Пловдив 14°

За цяла Южна България днес е в сила предупреждение от втора степен оранжев код за опасно време. В Западна, Централна Северна и Североизточна България в сила е предупреждение от първа степен - жълт код.  Влошаването на времето ще продължи през цялото денонощие като за утре е обявена на-високата опасност - червен код за Черноморието ,..

публикувано на 06.10.25 в 07:28

Предприемачи, учени и експерти обсъждат в Пловдив "Изкуството на винения туризъм"

Днес и утре в Пловдив ще се проведе 9-та Глобалната конференция за винен туризъм. Организатори са Министерството на туризма в партньорство със Световната организация по туризъм към ООН и Община Пловдив.  Акценти в дискусиите ще са възможностите, които дава виненият туризъм за развитие и териториално сближаване, за опазване на културата, както и за..

обновено на 06.10.25 в 07:07

Безплатни прегледи за рак на гърдата в КОЦ - Пловдив

В месеца за превенцията на рак на гърдата Комплексен онкологичен център – Пловдив открива кампания за безплатни профилактични прегледи с мамография.   Те ще се провеждат от днес до 17 октомври във Втора база на лечебното заведение на бул. „Александър Стамболийски“ 2А след предварително записване на тел. 032/ 277 272 . Инициативата е насочена..

обновено на 06.10.25 в 07:07

2000 ученици в Пловдив ще учат чрез театър тази седмица

За първи път в България и в Пловдив гостува компанията The Connected Learning /Свързано обучение/, която представя театрални постановки с образователна цел.  Тя идва по покана на фондация Световен образователен форум България, а постановките са организирани със съдействието на Община Пловдив.  Общо 2000 ученици от 11 училища ще имат възможност да..

обновено на 06.10.25 в 07:06

Вряла минерална вода от цистерна заля майка и бебе в Ерма река

Вряла минерална вода е нанесла изгаряния на майка и на бебето ѝ в златоградското село Ерма река, съобщи БТА . Инцидентът е станал в началото на седмицата, уточняват от кметството.   Жена и едногодишния й син се разхождали по улицата до  шофьор, който пълнил с минерална вода цистерна за хотел в Златоград.   Маркучът се отскубнал и врялата вода, с..

обновено на 05.10.25 в 17:40