Регионалната инспекция по околната среда и водите – Пловдив съобщи, че според последните замервания в двата пункта за следене качеството на въздуха в града не се отчитат превишения на средноденонощните норми по показател „фини прахови частици“.
За станцията „Каменица“ измерената средноденонощна стойност е 39 µg/m3, а за тази в „Тракия“ – 45 µg/m3 , което е под нормата, подчертават от РИОСВ – Пловдив. Данните се следят непрекъснато.
Областният управител обаче предупреди, че въпреки това опасността от ново замърсяване на въздуха не е отминала и такова се очаква в часовете от 9 до 12 по обед. По думите и, това се дължи на промените в посоката на вятъра.
Христина Янчева призова гражданите да внимават за това и да имат подготвени маски за лице при излизане на открито, ако такова замърсяване се случи.
"Пожарът се е разпрострял върху 45 дка от депото, остават още 5 да се потушат до края на деня", обяви кметът Костадин Димитров.
12 са котлованите на сметището в Цалапица, шест от тях са рекултивирани, трябва да се направят обходни пътища и отводнителни канали, да се поставят още помпи, които да оросяват билото на депото, добави заместникът му Иван Стоянов.
Записите от видеокамери ще покажат причината за възникването на пожара в сметището, каза още Иван Стоянов. След окончателното му потушаване ще се състави комисия от всички компетентни органи и институции за оглед, констатации и вземане на решение как да се процедира занапред за пожарната безопасност на депото за отпадъци, добави той.
Областната управителка Христина Янчева призна, че и тази сутрин се усеща миризма на изгоряло в Пловдив, но данните от измервателните станции показвали, че няма запрашаване на въздуха.
Шефът на здравната инспекция Аргир Аргиров препоръча на гражданите по тяхно желание до обяд да носят маски, а също и да се затварят прозорците.
Временният председател на БСП Атанас Зафиров е избран за лидер на партията. Зафиров и Гуцанов на балотаж след вота за председател на БСП Зафиров победи на балотажа Борислав Гуцанов. До балотажа се стигна, след като преди обед общо седем души се впуснаха в битката за партиен лидер от избраните общо 17. След първи проведен тур за..
В Пазарджишкото село Драгор 60 процента от избирателите са гласували за кмет на кметството до 17:30 часа, съобщават от Общинската избирателна комисия. Правото си на вот са упражнили 702 души от общо 1170 избиратели, които трябва да определят кой от петимата кандидати да поеме поста. Изборният процес протича нормално и няма сигнали и жалби за..
Четирима са загинали и няколко други са ранени при тежка катастрофа край Видин. Там ТИР и бус са се ударили на главен път Е79, на разклона за гр. Дунавци. Освен четиримата загинали, има и седем други ранени, двама от които са в тежко състояние. Жертвите са на възраст между 30 и 40 години. В момента на катастрофата в..
Въпреки дъждовното време, десетки пловдивчани се включиха в Дионисиевото шествие, организирано от Пловдивския панаир по повод 32-ото издание на ВИНАРИЯ 2025. Кукери от селата Климент, Иван Вазово и Столетово, гайдари от ансамбъл „Еподай“ и състав от пловдивския фолклорен ансамбъл „Тракия“ дефилираха по Главната улица на Пловдив. Атракцията..
Традиционният поход поклонение в памет на Васил Левски, организиран от община Асеновград, ще се състои днес до манастира „Св. Петка“. Събитието се провежда ежегодно в неделята преди 19 февруари, когато отбелязваме годишнината от гибелта на Апостола. В 12.00 ч. в манастира асеновградски свещници ще отслужат панихида в памет на Левски...