Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Акции срещу наркодилъри в Пловдив и Пазарджик

Наркодилър със значително количество дрога беше заловен след продължително наблюдение при специализирана акция на пловдивската полиция.  Операцията е последвала след получаването на достатъчно данни за престъпната дейност. 

При обиск в дома на 42-годишния мъж са открити  над 800 грама марихуана, близо половин килограм амфетамини и около грам и половина кокаин. В жилището са намерени още две електронни везни за приготвяне на дозите и други веществени доказателства. 

С постановление на прокуратурата мъжът е привлечен като обвиняем и арестуван за 72 часа. 

Разследването продължава с вероятност за разкриване на още детайли от престъпната верига за търговия с дрога в Пловдив. 

Други значителни количества наркотици бяха иззети при подобни акции в региона на Пазарджик. 

На улица в Белово е заловен местен жител, използвал колата си за транспорт на дрогата. У него е открит първо плик с над 100 грама кокаин, а при последвалото претърсване в колата и дома му са намерени и близо половин килограм суха марихуана, готова за пласмент. 

Полицейската операция продължила и в Пещера, където в жилището на друг мъж са намерени още почти 300 гр. марихуана и почти толкова амфетамин. Придължилият обиск разкрил нови „находки“ – в специално оборудвано помещение в приземния етаж на къщата полицаите намерили засадени растения марихуана, с общо тегло на листната маса към 620 грама.

При вида на разкритията, стопанинът на къщата, който бил с хронично влошено здравословно състояние получил криза и не е бил арестуван. Спрямо него са образувани две бързи производства под надзора на прокуратурата в Пазарджик. 



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Георги Търлев e новият кмет на село Драгор

Георги Търлев е избран за кмет на пазарджишкото село Драгор.  На балотажа той получи подкрепата от над 410 души, което му осигури победата.  Местните жители му гласуваха доверие за управлението на селото през следващия мандат. Търлев беше излъчен от ПП-ДБ. Негов конкурент на балотажа бе Асен Чавдаров от "Земеделски народен съюз".

публикувано на 23.02.25 в 21:04

Има съмнения за хранително отравяне в детска градина в Пловдив

Има съмнение за хранително отравяне в детска градина в Пловдив.  Сигналът проверяват здравните власти и Агенцията по безопасност на храните. Десетки деца са потърсили лекарска помощ в петък вечерта, след като още през деня,  докато са били в детското заведение, са проявили симптоми на неразположение. Има настанени и в болница, предаде Нова тв...

публикувано на 23.02.25 в 15:55

Жълт код за студ в Североизточна България

Жълт код за ниски температури издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 10 области в Североизточна България. Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево, сочи прогнозата на НИМХ. Предимно значителна облачност ще има над западните райони, но само на отделни места е възможно да превали слаб сняг. Преди обяд..

обновено на 23.02.25 в 14:50

Скиор загина край Чепеларе

Скиор на 37 години загина днес на пистата „Мечи чал“ край Чепеларе , съобщи за БТА говорителят на Областната дирекция на МВР Елена Стоилова.  Сигналът за инцидента е подаден в 10:16 часа. Стоилова посочи, че според подадената информация скиорът е паднал в гората край пистата. Бил е в безсъзнание, със следи от наранявания по тялото. Установено е, че..

публикувано на 23.02.25 в 14:49

В Драгор се провеждат избори за кмет

Днес ще се проведе втори тур на частичните местни избори за кмет на село Драгор, община Пазарджик.  Както и при първия етап, екипи на районното управление и областната дирекция на МВР в Пазарджик ще се грижат и следят за нормалното протичане на изборния ден в населеното място. До избора се стигна след кончината на Георги Цонев, който..

обновено на 23.02.25 в 08:11