Заедно с близки и роднини те отново се събраха пред съдебната палата, за да поискат привеждането на нов следствен експеримент. Атанаска Бакалова се явява като граждански ищец и частен обвинител по делото.
Процесът се гледа по общия ред, с разпит на всички свидетели, след като на разпоредителното заседание бе отхвърлено искането на защитата на Бизюрев за съкратена процедура.
Близнаците Борислав и Валентин Динкови, помогнали на Рангел да укрие трупа на убития младеж, са обвинени само в помагачество, а не като съучастници, както настояват близките на Димитър Малинов.
На първия разпит в съдебната зала предишния път Рангел Бизюрев заяви, че само той е нанесъл удари по тялото на Митко след скарване между тях, но отрече те да са били смъртоносни.
Роднините на убития младеж предявиха поотделно граждански искове към убиеца за общо един милион и сто хиляди лева. Ако бъде признат за виновен, Рангел Бизюрев може да получи от 15 до 20 години лишаване от свобода или доживотен затвор без право на замяна.
Областната дирекция на МВР предприема мерки за осигуряване на обществения ред заради футболната среща между отборите на Ботев и ЦСКА , която започва в 15 часа на стадион "Христо Ботев". Дежурни патрули ще реагират на сигнали за евентуални противообществени прояви. При необходимост, от 11 до 19 часа, ще бъде спирано движението ще бъде спирано..
Днес е първата голяма Задушница, която отбелязва Православната църква - Месопустна. В съботния ден срещу Месни заговезни всички българи извършват помен в чест на мъртвите на голямата Задушница преди Великия пост. Името "Задушница" произлиза именно от значението на този ден – молим се „за душата” на починалите. Община Пловдив осигурява днес..
В Стария град в Златоград избират най-доброто вино на традиционния празник "Трифониада". От 11:00 часа, на мегдана, ще се проведе конкурс за най-добър любител винопроизводител сред местни и гостуващи майстори на виното . Пробите от ароматния елексир ще бъдат оценени от Стефан Георгиев ,технолог на виното и пивото с богат професионален опит и познания..
Ден преди големия християнски празник Месни заговезни маскарадно настроение ще превземе село Дедево в община „Родопи“. На площада в селото в 12 часа се събират карнавали (кукери), които със звън на чанове да прогонят злото и зимата и да дадат път на здравето и добруването. На маскарадно дефиле жури ще удостои Карнавал №1 със специалния..
Трето огнище с птичи грип е открито в Пловдивска област, предприемат се всички действия за ликвидиране на заразата След фермата в Асеновград, където в началото на месеца бе открита заразата, тя вече е разпространена и в землищата на с. Манолско Конаре, община „Марица“ и в животновъден обект за отглеждане на патици в с. Боянци. „Възможно е възникването..