Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Shake That Хълм навършва десет

Десетото издание на утвърдения пловдивски фестивал Shake That Хълм отново Ви очаква от 30.08.-01.09.2024. Събитието е разпознаваемо и любимо не само на пловдивчани, но и на хора от други градове. Тази година мотото е 10 години ЗАЕДНО! 

От пилотното си издание през 2015г., пловдивският фест традиционно представя на публиката разнообразна програма в различни жанрове на изкуствата. В концепцията му изначално са заложени принципите за общодостъпно културно съдържание и естетически издържана фестивална среда. Shake That Хълм представя най-популярните изпълнители на българската музикална сцена и дава тласък на дебютиращи изпълнители, които поемат по своя творчески път именно от неговата сцена. Фестивалът привлича подбрани автори, творящи в сферата на музика, танц, криейтив, хендмейд, улично изкуство и поп културата. Така ще бъде и тази година, но и с една идея по-специално :) тъй като това е десетото юбилейно издание! 

Фокусът за 2024 година е увеличаване на културното съдържание (40ч.->48ч.), разгръщане на мащабите, обособяване на поп-ъп сцени (изграждане на 6 сцени), разширяване на мрежата от участници от страната и надграждане на хендмейд формата - като обем и автори от 70->130+). Няма да бъде забравено Street Culture Camp (SCC) – специално пространство за стрийт арт криейтив, който се простира на 6 хил.кв.м. – скейт площадки, графити зона и др. 

По думите на организатора Гергана Ангелова, целта е да се постави акцент върху стрийт арт културата – от хип-хоп и „денс батъл“ до графити и „улично“ изкуство  през музика, арт, скейт и др. Форматите са свързващо звено между начинаещи и професионални артисти, предоставящи им поле за изява и реализация в сферите. Както се казва, от 30.08. до 01.09. предстои ни яко "Шейкване" :)))) в подножието на Младежки хълм.

Гергана Ангелова бе наш гост в предаването "Вход свободен" и сподели акценти от невероятната програма. Чуйте повече в прикачения звуков файл.  

 

По публикацията работи: Станка Лазарова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията
Китарен ансамбъл

Проф. Стела Динкова за магията на класическата китара

В Клуб "Неделя" ни беше гост  проф. Стела Динкова от АМТИИ "Проф. Асен Диамандиев", която ще ни разказа за предизвикателството класическо китарно изкуство, българскиият принос в преподаването му, както и за работата с китарният ансамбъл “Академика” и международните му изяви. Относно произхода на класическата китара проф. Динкова обясни пътя на..

публикувано на 21.05.25 в 16:35

Танц в сърцето на Пловдив

Безплатен спектакъл за цялото семейство с 11 виртуози по градски танци от цял свят и уроци по хип-хоп, електро, брейкденс и нови стилове предлага първото издание на откритата програма One Dance City. Тя започва в центъра на града ни на 22 май, а пилотното издание включва класове на артисти от Франция, Индия и Великобритания. Програмата от открити..

публикувано на 21.05.25 в 14:13

FLО̀RALYN отвъд жанровите граници с албум и музикален филм

„Transformation“, музикалният филм на певицата, композитор и продуцент FLО̀RALYN, направи своята официална премиера на 8 май. Заедно с него беше представен и новият сингъл на певицата–„High“, с който започва филма. „Transformation“ обединява видеоклиповете на пет от песните в дебютния албум  – “FIRE: Phoenix”. Визуализациитена “High”, “The..

публикувано на 21.05.25 в 09:30

Празничен рецитал в НЧ "Възраждане" за 24-май

В навечерието на 24 май заповядайте на среща със стихове и музикални изпълнения в НЧ "Възраждане 1983".  "Със стих и ноти в навечерието на 24 май" е празничният рецитал на млади творци, който се открива точно в 18:00, входът е свободен.  " Тази година решихме да дадем думата и отговорността на по-млади автори и изпълнители. Затова сме поканили поети,..

публикувано на 20.05.25 в 16:52

Хор "Детска китка" блесна на конкурса Vox lucentis в Италия

С диригента Яна Делирадева се срещнахме, за да ни разкаже за чудесното   представяне на хор "Детска китка" в IV-тия международен конкурс Vox lucentis- 2025 в Лука- Италия , откъдето хорът се завърна с две златни отличия и Специалната награда за диригентско майсторство на  нашата гостенка. Лука е прекрасно градче в сърцето на Тоскана, разположено..

публикувано на 20.05.25 в 14:50