Днес преди обяд над Източна България, а след обяд и над останалата част от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици.
По-интензивни ще са явленията в североизточните и планинските райони. Има условия и за градушки. Вятърът ще се ориентира от север-североизток, ще е слаб, в източната половина от страната – умерен.
Максималните температури ще бъдат в широки граници: от 23°-25° в Североизточна България до 29°-31° в Западна България и Горнотракийската низина.
Атмосферното налягане ще се понижи и до края на деня ще е по-ниско от средното за месеца.
Над планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици и временно усилване на вятъра. Има условия и за градушки. Ще духа умерен, по високите и открити части - временно силен вятър от север-североизток.
Над Черноморието облачността ще е значителна, купеста и купесто-дъждовна. Преди обяд по северното крайбрежие, а след обяд и на юг ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. Ще духа до умерен вятър от север-северизток.
Максималните температури ще бъдат между 24° и 27°. Температурата на морската вода е 27°-29°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
С до 140%, се увеличават таксите за издаване на строителните разрешения в Пловдив. Предложението на заместник-кмета Хакъ Сакъбов за изменение на Наредбата за определеянето и администрирането на местните такси и цени на услугите в Община Пловдив беше подкрепено от 40 съветници, осем се въздържаха. С днешното решение за разглеждане, одобряване и..
След бурни дебати, които продължиха близо 2 часа, Общинският съвет не прие предложението за създаването на фонд „Благоустрояване“, в който трябваше да постъпят 60% от средствата от всички такси за строителни разрешения. Парите трябваше да се предоставят на районните кметства за реализиране на инфраструктурни проекти. За предложението гласуваха..
Българската агенция по безопасност на храните прилага допълнителни мерки, насочени към ограничаване на разпространението на шарката по дребните преживни животни. Със заповед на изпълнителния директор на БАБХ се въвежда забрана за изкупуване на сурово овче и козе мляко от територията на област Пловдив. За да бъдат подпомогнати засегнатите..
Полицията в Пазарджик арестува мъж от село Говедаре, който ударил полицейски служител. Случката се разиграла малко след полунощ, когато в полицейското управление се получил сигнал за скандал в село Говедаре. На място бил изпратен дежурен полицейски автопатул, а униформените предприели действия за изясняване на ситуацията. След солидна употреба на..
Пловдивските криминалисти от Икономическата полиция и Окръжна прокуратура разкриха организирана престъпна група за пласиране на фалшиви пари от различни валути. Заловени са 16 900 долара, над 2000 евро и левове в купюри от 100 лв. Ментетата са изключително професионално изработени и не се различават от истинските с просто око, заявиха..