Калоян Сухоруков бе предложен от ГЕРБ за председател на 16-та РИК – Пловдив-град. Срещу номинацията на Сухоруков, който беше шеф на РИК-а и през юни, нямаше възражение от страна на представителите на парламентарно представените политически сили на днешните консултации при областния управител за състава на РИК. Тя ще бъде съставена от 17 членове, но партиите не постигнаха съгласие за разпределението на заместник-председателските места и за секретар на комисията.
От ДПС на днешните консултации дойдоха представители и на двете крила, които издигнаха две номинации за заместник- председател. Заради неразбирателството областният управител Христина Янчева закри консултациите и обяви, че ЦИК ще има последната дума при назначаването на ръководството и на членовете на РИК-а
Без резултат, включително и за председателския пост на 17-та РИК, приключиха консултации между политическите сили в областта.Комисията трябва да се състои от 17 членове - един председател, до четирима, но не по-малко от двама зам.-председатели, един секретар и членове.
От ГЕРБ издигнаха за председател Янко Радунчев, който оглавяваше РИК и на изборите през юни, а от "Възраждане" - Петя Гегова. Спорове имаше и за поста секретар на комисията, което наложи консултациите да бъдат прекратени. И в този случай ЦИК ще назначи състава на комисията.
Престъпна група за пласиране на фалшиви банкноти е разкрита от прокуратурата и полицията в Пловдив. Има задържани и привлечени като обвиняеми за прокарване в обращение на долари и евро. Открити са и фалшиви български левове. Очаква се ръководителите на окръжната прокуратура и полицията в Пловдив да предоставят повече информация.
Съветниците ще гласуват увеличението с близо 60% на строителните разрешения в Пловдив чрез промяната в Наредбата за определеянето и администрирането на местните такси и цени на услугите в Община Пловдив. В дневния ред влиза и предложението за създаване на фонд „Благоустрояване“, в който ще постъпват 60% от приходите от строителни разрешителни...
Епизоотичната обстановка в Пловдивска област се влошава. Областният щаб за защита при бедствия съобщи за още 11 нови огнища на шарка по дребните преживни животни. Общият им брой вече е 65, като най-засегнати са общините Марица, Раковски, Калояново, Брезово, Съединение и Садово. Въведени са допълнителни ограничения – забранява се достъпът на..
С помощта на дрон от височина се набелязват тлеещи огнища, за да се насочат към тях аварийните групи за погасяване. Теренът обаче е изключително трудно проходим - отвесен скат с почти 50 градусов наклон, гъста растителност и стръмни скали. Няколко групи огнеборци остават да дежурят в целия район през нощта. Наблюдението продължава заради все още..
Бетонният мост няма хидроизолация и положеният пласт от 4 сантиметра асфалт е временно решение за през зимата, но не и постоянно решение. Това заяви за Радио Пловдив Цанко Драгиев от фирмата изпълнител на ремонтните дейности в участъка, за който днес се появиха снимки с компроментирана част от настилката. По думите му още преди да започнат..