Нов директор има полицията в Пловдив. Това е Георги Машонов, който е бивш шеф на РУ в село Труд и е познато лице за служителите на вътрешното ведомство.
Изненадващата рокада е била оповестена в края на работния ден от служебния вътрешен министър Атанас Илков, който също оглавяваше дирекцията преди години.
"Вие го познавате, той е с дълъг професионален опит, доказан професионалист. Бил е на няколко ръководни длъжности, началник на Второ РУ, сега е началник на Труд. Разчитам изключително много на него, защото се е доказал като добър служител, коректен, с много добър опит", каза пред журналисти министър Илков след края на представянето на Машонов пред личния състав на дирекцията на полицията в Пловдив.
Министърът подчерта, че е искал ОД на МВР - Пловдив да бъде с директор с постоянна заповед, който да даде сигурност и мотивация на колегите си, тъй като досегашният директор Димитър Събчев е бил с временна заповед.
"Предстои ни да организираме честен и прозрачен вот. При всички случаи ще трябва да увеличим оборотите на работа", каза още министър Илков.
Той подчерта, че Машонов сам ще си подбере екипа, с който да работи.
До днес временен директор на пловдивската полиция бе Димитър Събчев, който пое дирекцията след трагедията, при която 7–годишно дете застреля баща си полицай. Тогава Георги Чергов бе сменен от предишния МВР министър Калин Стоянов.
Според запознати Георги Машонов има повече от 30-годишен опит в системата на МВР. Притежава дългогодишен стаж и като криминалист.
Община Сопот спечели проект за обновяване на административната сграда на общината. Инвестицията, в размер на близо 290 хиляди лева се финансира от Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони. Проектът предвижда ремонт, рехабилитация и закупуване на оборудване за общинската сграда, в която се предлагат обществени услуги, с..
Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов ще извърши проверка на място на строителните дейности по проекта за изграждане на железопътен възел Пловдив. Заедно с него в инспекцията ще участват областният управител на Пловдив Христина Янчева и кметът на града Костадин Димитров. Проектът включва цялостна модернизация..
Днес между 8 и 18 ч. за асфалтови дейности ще се ограничи преминаването по активната и аварийната лента между 135-и и 137-и км АМ „Тракия“ в платното за Бургас, близо до разклона за Трилистник в пловдивска област. Трафикът ще преминава в изпреварващата лента.
Димитър Ганев гостува на Литературен салон Spirt & Spirit за представянето на книгата му „Българската политическа почва“. Модератор на срещата с изтъкнатия политолог и анализатор ще бъде Александър Секулов. Създателят на изследователски център „Тренд“ обобщава в своето приносно изследване събитията и факторите, които „прокарват път“ на..
Пуснаха водата в пловдивския квартал "Тракия" след 12 часа. Заради повреда в магистралния водопровод в района на блок 94 и по високите етажи на града през деня нямаше вода. Заради аварията наводнени осъмнаха улиците улиците „Генерал Кисяков“ и „Генерал Дандевил“. Повредата е станала в 3 вечерта, а причината е стар, амортизиран водопровод...