Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Водопада фест" с кулинарно шоу и базар започва в Карлово

Истинска кулинарна фиеста ще има този уикенд в Карлово. 

В града идват кметовете на Созопол и Тутракан, за да представят ястия от морски и речни дарове. Кулинарното шоу е част от базар на занаятите и на храните и напитките, подготвен за второто издание на Водопада фест.

Проявите започват тази вечер с концерт на ансамбъл „Българе“ на площад „20 юли“ и Тримата тенори – Уникалните гласове.

В събота преди обед ще готви кметът на Созопол Тихомир Янакиев, а в неделя и градоначалникът на Тутракан Димитър Стефанов ще представи своите кулинарни умения.

И на 21, и на 22 септември вечерта ще има много забавления за деца и много музика – рок, поп, улични музиканти и артистични занимания. 

Влади Ампов – Графа, и карловската рок група „Slippers“ са само част от богатата програма на площада и по улица „Водопад“.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Катастрофа на АМ "Тракия" край Пловдив затрудни трафика

Освободено е движението по АМ "Тракия" край Пловдив. Временно трафикът при 104-ти километър  в посока Бургас се осъществяваше в активната лента. Причината бе катастрофа в изпреварващата лента.  Трафикът беше затруднен, а движението се регулираше от екип на Пътна полиция.

публикувано на 20.07.25 в 08:31

Борисов, Желязков и Дончев идват в Пловдив на форум на младежите на ГЕРБ

Представители на младежката организация на ГЕРБ от цялата страна се събират в Пловдив. Проявата е обявена като дискусия за фалшивите новини във времето на изкуствения интелект.  Ще участват председателят на ГЕРБ Бойко Борисов, премиерът Росен Желязков и вицепремиерът и зам.-председател на ГЕРБ Томислав Дончев.  Във форума ще се включат също..

публикувано на 20.07.25 в 07:13

Карлово си спомня "Страшното" преди 148 години

Навършват се 148 години от „Страшното” в Карлово.  По време на Руско-турската освободителна война 1877 -1878 г. Карлово преживява най-драматичния шестмесечен период в историята си, наричан „Страшното“. Градът и много селища в долината са разграбени, разорени и много от тях опожарени.  Над 800 карловци, сред тях интелигенцията на града: учители,..

публикувано на 20.07.25 в 07:08

Българската православна църква чества деня на Св. прор. Илия

На 20 юли се отбелязва шестата неделя след Петдесетница и се почита паметта на св. пророк Илия - Илинден.  Той  се почита от християните като най-големия библейски пророк и заедно с Моисей - като един от двамата най-велики старозаветни мъже.  В деня на св. пророк Илия, пазител на хората от бедствия, се отслужва заупокойна молитва за загиналите..

публикувано на 20.07.25 в 07:04

Протест срещу режима на водата в Девин

Жители на Девин затвориха главния път за Смолян и Кричим в знак на протест срещу режима на водата в курортния град.   С плакати "Искаме нормален живот", "Девин вода продава, а вода няма!!!", "Не искаме режим на водата", "Искаме бъдеще за Родопите" хората настояха да се направи проверка защо всяко лято градът е подложен на воден режим.   Тодор..

публикувано на 19.07.25 в 15:50