Първата си самостоятелната изложба представя в Пловдив художникът Мирослав Арабаджиев. Откриването е на 21 септември, от 17 часа, в новата галерия на Дружеството на пловдивските художници, която се намира на бул. "Цар Борис III Обединител" 153.
Изложбата ще продължи до 6 октомври 2024 г. Сред 19-те картини са диптих "Дълбоко синьо" с размери 2.00 на 1.40 метра, както и "Композиция с вертикала и кръст".
Авторът е от многообещаващите млади художници на Пловдив, който с монументалните си като въздействие творби създава плътно и силно присъствие в своите изяви.
Едрите формати, синтезираната форма, сведена до знаковост, разнообразните модулации на цвета, примесената с различни материали боя правят от работите му ярки естетични постижения, които си заслужава бъдат видяни.
Мирослав Арабаджиев роден през 1978 в Пловдив. Завършва специалност "Живопис" (степен бакалавър 2007 г. и магистър 2020 г.) при доц. Румен Жеков в Академия за музикално, танцово и изобразително изкуство "Проф. Асен Диамандиев" - Пловдив. Член е на Съюза на българските художници.
Негови картини са притежание на частни колекции в България, Англия, Германия, Испания, Италия, САЩ, Полша, Словакия и Гърция.
В галерията снимки към статията са картините: "BRS 21" 100 x 81, "Лабиринт" 45х40 см, "Дълбоко синьо" 200x140 cm
В предаването за книги на Радио Пловдив на 22.02. 2025г. бяха представени следните заглавия: Рубрика „Напълно непознати“ (нови книги) Алеко Константинов. Бай Ганьо. До Чикаго и назад, пътеписи, разкази, фейлетони. 402 стр., ок. 7А, Фама+, 2025. Мика Валтари. Синухе Египтянинът. 600 стр., 7А, Изток-Запад, 2025. Владимир Зарев...
Изложба базар на мартеници, изработени от майсторките от Клуб „Българка“, ще се открие тази вечер от 18 ч. в читалище „Възраждане“. Проявата включва литературно-музикална програма с участието на приятели на читалището. Това е втора поред изложба, посветена на 1 март, като началото беше поставено миналата година. Клуб „Българка“ съществува..
Сега, когато футоролозите ни уверяват, че идва епоха, в която ще трябва да преизобретим себе си, в "Срещите" се връщаме към някои изконни човешки качества. Обединихме ги във въпроса: "Какво означава да принадлежиш към човешкия род днес?" Търсим отговорите с писателя Красимир Димовски и богослова Радослав Паскалев.
Най-новото заглавие в афиша на пловдивския Куклен театър е постановката „Момо или животът пред теб“ по едноимения роман на френския класик Ромен Гари. Представлението е предназначено за възрастната аудитория. Моноспектакълът е на Димитър Николов-Шаблата, режисьор е Валери Кьорленски. Сценографията е на Томиана Томова-Начева,..
"Присъединете се към нас, и нека заедно преживеем емоцията от премиерата на документалния филм за Милен Цветков!", пишат създателите на новата лента за известния журналист, загинал в катастрофа през 2020 година. След прожекцията на филма ще се проведе среща със създателите на филма и да се разбере повече за заснемането, трудностите и мотивацията..