K3 ULTRA – GOLD BORDER RACE е първият ултрамаратон, чиито маршрути обхващат пограничната част на Родопите в България.
Събитието се провежда в края на месец септември – най-пъстрият и живописен месец на есента. Тази година стартът ще бъде даден на 28 септември.
Финалът на К3 ULTRA – GOLD BORDER RACE е в най-южния и магнетичен град на страната – Златоград.
Ултрамаратонът предлага няколко различни дистанции.
По трасетата на ултрамаратона се редуват възхитителни гледки и участъци с концентрация на адреналин.
Те включват изкачване до средновековната крепост Кечи Кая и параклисите „Св. Атанасий“, „Св. Неделя“, „Св. Екатерина“, “Св.св. Константин и Елена“ и други исторически и природни забележителности.
Маршрутите, разкриват и 360-градусови гледки към великолепието на Родопите на едни места, а на други – бегачите ще имат възможността да се насладят едновременно на панорама както към България, така и към съседна Гърция.
Тази година K3 ULTRA ще стартира за шести път, като организаторите са подготвили и едно ново трасе.
Повече подробности чуйте от Емилия Цонева, гллавен организатор на ултрамаратона.
Отборът на Ботев (Пловдив) започна подготовката си за мача с Локомотив София. Срещата от 4-ия кръг на Първа лига е в неделя (10.08) от 21:15 часа на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив. Тодор Неделев тренира наравно със своите съотборници, похвалиха се от клуба. Припомняме, че Неделев пропусна злощастната загуба от Арда с 0:5 заради мускулен проблем,..
От Ботев излезнаха с ново изявление относно мача с Арда и скандалния червен картон, който бе отсъден на Андрей Йорданов след намесата на съдията на ВАР – Васимир Ел Хатиб. Публикуваме го без редакторска намеса: ИЗЯВЛЕНИЕ от Илиян Филипов и Ръководството на ПФК Ботев Пловдив След решението на Съдийската комисия към БФС, с което съдията Ел Хатиб беше..
Димо Бакалов е най-новото име в състава на Спартак (Пловдив). Офанзивният футболист носи със себе си сериозен опит – в кариерата си е петкратен шампион на България и двукратен носител на Купата на България с Лудогорец. Играл е още за Берое, Локомотив (Пловдив), Локомотив (София), Марица (Пловдив) и Черноморец (Бургас). С опита си Димо Бакалов ще..
Локомотив (Пловдив) разтрогна по взаимно съгласие с централния защитник Видол Сейменски. Двете страни постигнаха споразумение и защитникът вече не е част от „черно-белите“. Целият футболен път на Сейменски минава през детско-юношеската школа на Локомотив. Над 12 години той е бил част от различните гарнитури в академията, като за последно се състезаваше..
От ръководството на Ботев (Пловдив) съобщиха, че са изпратили официално писмо до Спортно-техническата комисия на Българския футболен съюз с искане за преиграване на мача с Арда Като причина за своето искане от управата на “канарчетата” посочват решенията на главния съдия Драгомир Драганов и съдията на ВАР - Васимир Ел-Хатиб. Както е известно,..