"Дъжд“ на Кармен Мишу не е роман за Освобождението, нито за патриотизма, свързан с тази епоха. В ,,Дъжд“ е разказана историята на един обикновен човек, докоснат от свещената идея на свободата. Разказан е неговият житейски път, любовта и омразата му.
Едно бедно и осиротяло селско момче е приютено от заможен и известен майстор на аби, който му дава подслон и го научава на занаят. Съдбата се разпорежда така, че главният герой се запознава и сприятелява с хора, оставили своите имена като участници в Априлското въстание (1876 г.), по-късно – в бунта на офицерите русофили в Русчук (1887 г.). Христо се оказва сред строителите на Нова България. Това щастие или тегоба е за един обикновен човек? Как се променя той с годините, със загубите и обичта си?
Кармен Мишу е родена във Видин. Завършила е френска езикова гимназия в родния си град, медицина в Букурещ и фармация в София. Работила е дълги години като научен сътрудник в НЦЗПБ – София, а в момента развива собствен фармацевтичен бизнес. Авторка е на романите „Балканска сага“, „Нестинарка“, „Тангра и неговият син“ и на сборник с разкази.
Новата книгата имаше представяне в София и Пловдив, предстои през ноември - среща с читателите в Силистра. „Дъжд“ е последният роман на Кармен Мишу – Бойчева, с авторката разговоря Живка Танчева. Може да чуете още от звуковия файл.
На 18 април отбелязваме Международния ден за опазване на паметниците на културата . Денят се чества от 1984 година по решение на ЮНЕСКО. На този ден отдаваме дължимото на националното ни наследство, почитаме хората, отдадени на каузата за опазването му, което е изключително отговорна роля. 18 април е повод да се привлече общественото внимание във..
Влизаме в едно уютно ателие на творец, то е разположено на малка уличка в Капана, в него работи Йорданка Георгиева. Тя се завръща в България през 2022 година, след дълго време, в които живее и работи на остров, разположен някъде между Великобритания и Франция. Художничката рисува символа на християнството - рибата и вярва, че арттерапията помага..
Осем творчески работилници, изложби, лекции и литературен куиз включва проектът „От Аз-буки до Изкуствения интелект“ на Народна библиотека „Иван Вазов“ в Пловдив. До края на април в библиотеката ще се открият калиграфска работилница под ръководството на художничката Захарина Петрова от Нов български университет и ателие по цианотипия –..
Съвместна изложба на двадесет автори ще бъде представена в пловдивската галерия “Резонанс” днес от 18 часа. Шестнадесет от тях са завършили Националната художествена гимназия “Цанко Лавренов” в Пловдив през 1995 година, а четирима от участниците са техните преподаватели по специални предмети. Юбилейната изложба е посветена на 30..