Двама служители на „Синя зона“ в Пазарджик намериха портфейл с пари и документи и го върнаха на неговата притежателка. Добрата новина съобщи в социалните медии кметът Петър Куленски. Съвестните граждани са Стойчо Годжилов и Александър Запрянов.
„Тези служители показват, че духът на съпричастност и отговорност към другите е жив сред нас. Вярвам, че подобни жестове не само връщат вярата ни в доброто, но и сплотяват нашето общество“, посочи кметът на Пазарджик.
За добрия им пример те ще бъдат наградени с общинската награда „Пазител на Пазарджик“, допълва Куленски.
Малко по-късно Нели Манчева, дъщеря на възрастната жена, благодари на двамата служители за добрия жест.
И за днес, и за утре е обявен червен код за опасно горещо време, не само в Пловдив , а и в още над 10 области на страната с очаквани температури над 41 градуса по Целзий. Още в 10 часа сутринта, продължиха предупредителните съобщения от системата BG-Alert по мобилните телефони на фона на силен звуков сигнал: Предупреждение! Високи..
Втори хеликоптер от авиобаза Крумово се включи днес в гасенето на пожара в района на село Илинденци, съобщиха от Министерството на отбраната. Военнослужещите с хеликоптер Ми-17 излетяха в 15:38 ч. от 24-та авиобаза, за да подпомогнат действията. Ситуацията с горския пожар над благоеградското село Илинденци в община Струмяни се усложни..
Окръжният съд в Пловдив остави за постоянно в ареста пътния полицай Димитър Брадов, обвинен в получаване на подкуп от 1200 лева. Инспекторът поискал парите от собственик на автомобил, който не бил регистриран в посочения от закона двумесечен срок. За да реши проблема на нарушителя, Брадов поискал среща с него и сумата от 1200 лева. Собственикът..
Системата за ранно предупреждение BGAlert се задейства заради опасно високите температури до неделя. Вероятността от възникване на пожари е сериозна. Очакват се и силни пориви на вятъра. Системата в Пловдив и областта се задейства в 16 часа. Властите предупреждават за повишено внимание и спазване на превантивните мерки.По този начин се цели да..
Районна прокуратура-Пловдив привлече като обвиняем и задържа в ареста 54-годишен мъж за пътно хулиганство в Асеновград. След като решил, че друга кола му засича пътя, обвиняемият започнал да я преследва. Двата автомобила спрели на едно от кръстовищата в Асеновград, на което 54- годишният мъж слязъл от своята, не само започнал да ругае и обижда..