Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Петко Писков разказва версията си за софтуера за източване на театрите

Соченият от прокуратурата за „мозък“ на източването на държавни средства от Министерството на културата Петко Писков ще обясни каква е истината за софтуера на театрите. Това ще стане на нарочна пресконференция в София. 

Припомням, че Писков беше един от 3-мата задържани в края на септември заедно с Левон Манукян и Атанас Георгиев, след като прокуратурата им повдигна обвинения за източване на държавни средства от театрите в Разград и Смолян. 

Седмица по-късно Пловдивският апелативен съд пусна Петко Писков под гаранция от 15 000 лв., тъй като според магистратите "нищо не го свързвало с разследваните престъпления". 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Смъртоносна катастрофа с пловдивчани край Видин с четири жертви (обновена)

Четирима са загинали и няколко други са ранени при тежка катастрофа край Видин.  Там  ТИР и бус са се ударили на главен път Е79, на разклона  за гр. Дунавци.    Освен четиримата загинали, има и седем други ранени, двама от които са в тежко състояние.  Жертвите са на възраст между 30 и 40 години.  В момента на катастрофата в буса са..

обновено на 16.02.25 в 12:55

Поход - поклонение в памет на Левски в Асеновград

Традиционният поход поклонение в памет на Васил Левски, организиран от община Асеновград, ще се състои днес до манастира „Св. Петка“.  Събитието се провежда ежегодно в неделята преди 19 февруари, когато отбелязваме годишнината от гибелта на Апостола. В 12.00 ч. в манастира асеновградски свещници ще отслужат панихида в памет на Левски...

обновено на 16.02.25 в 10:11

Дионисиево шествие в центъра на Пловдив за началото на "ВИНАРИЯ - 2025"

Дионисиево шествие в центъра на Пловдив в неделя възвестява началото на тазгодишната "Винария". То предвижда атракция с кукери, гайдари, фолклорни танци и почерка с вино.  Кукери от селата Климент, Иван Вазово и Столетово, гайдари от ансамбъл „Еподай“ и състав от пловдивския фолклорен ансамбъл „Тракия“ ще дефилират по улица „Александър..

обновено на 16.02.25 в 10:11

Извънредни кметски избори в с. Драгор

Нормално протичат изборите за кмет в пазарджишкото село Драгор.   Петима са кандидатите за поста - издигнати от „Земеделски народен съюз“, коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“, БСП – Обединена левица, „Възраждане“ и „Български възход“.  Общо 1160 избиратели имат право на глас в село Драгор.   Избирателната активност към 10..

публикувано на 16.02.25 в 09:26

В Куклен строят нова детска градина с 5 млн. лв.

Община Куклен ще строи нова детска градина в града с пет милиона лева, отпуснати от Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Обществената поръчка вече е пусната, каза кметът на общината Мария Белчева.  Проектът включва четири групи, млечна кухня и физкултурен салон. Новата сграда ще бъде на ул. “Бузлуджа“ в близост до парк „Архангел..

публикувано на 15.02.25 в 12:10