Той има право да каже – не са готови по стандартите, не допускам да изпълняват такава задачи. Ние такова нещо не виждаме.
Напротив виждаме склонност към прекомерни рискове, които костват живота на хора и безкрайно скъпа, дефицитна техника. Това коментира военният експерт Владимир Миленски , който е полковник от резерва и член на Атлантическия съвет на България в програма „Ден след ден“. Поводът е оповестената информация от черната кутия на разбилия се самолет в авиобаза Граф Игнатиево, при който загинаха двама български пилоти.
Миленски подчерта още, че загубата на трима пилоти и 3 самолета за три години при едни и същи командири е тежък удар за ВВС. Добави още, че така освен човешките животи губим и изключително дефицитна и скъпа техника.
„Резонният въпрос, който трябва да си зададем е нещо не е ли сбъркано в тази система, вместо да търсим пилотската грешка, защо нашите пилоти биват допускани до задачи, при които са способни да извършат грешка, която да им коства живота. На практика това отслабва армията и нашата национална сигурност“, обясни Миленски.
Според него за да се преодолее този проблем трябва да се прекъсне по думите му вредната, корумпираща връзка между политици и висшия офицерски корпус.
„Тази връзка ние я имаме, не са взети в законодателство ни мерки тя да бъде гарантирано скъсана.
Затова офицерите започват да изпълняват партийни указания. Резултатът е нито офицерите са офицери, нито политиците са политици, отслабваме и политиката, и военните.
Ако назначите някои да се самопроверява проверката няма да открие проблеми. Проверката, която е възложил министър Запрянов на ген. Цанко Стойков - да провери ВВС е все едно да каже – провери себе си. Такава проверка няма да доведе качествен резултат“, коментира Миленски.
Добави, че в ситуацията, в която се намира българската армия трябва да се направи парламентарна анкетна комисия, която да има право да прегледа из основи българската армия. Според него състоянието й с всяка година се влошава.
Все повече започва да се утвърждава идеята, че блокирането на политическия процес в България е заради т.н. "домова книга", това мнение изрази в програма "Ден след ден" политологът Георги Киряков. Според него целта е да не се възможност на хора различни, от лансирани от ГЕРБ и ДПС-Ново начало да бъдат министър-председатели. Каква е..
Румъния и България могат напълно да се присъединят към европейското Шенгенското пространство с отворени граници от януари 2025 г., съобщи унгарският вътрешен министър Шандор Пинтер на неформалната среща на вътрешните министри България, Бумъния, Австрия и Унгария в Будапеща. Окончателното решение ще бъде взето през декември. Юлиана Николова от Портал..
"При 20 години посетих лаборатория в Института по демографски изследвания "Макс Планк" в Германия, където работех. Там имаше много интересен експеримент - понеже хората живеем стотина години, а те искаха трябва да се изследват моделите на живот, на смъртност, зависимостите статистически и математически, изследваха зелени еуглени. Мисля си, че ние тук..
България я чака неизбежен режим на тока тази зима заради недостиг на електроенергия, това предупредиха от Българския енергиен и минен форум. Те изпратиха декларация до всички политически партии в 51-то Народно събрание с призива да не се допусне политическата криза да прерастне в енергийна. "Не ми се иска да се връщаме в 80-те години на ХХ век, но е..
Денят на християнското семейство е повод да се замислим за ценностите, които предаваме на децата си, и за ролята на семейството в изграждането на морални и духовни устои. В съвременното общество, където динамиката на ежедневието често отнема от времето за близките, днешният празник ни напомня за важността на семейната сплотеност и духовното..