Затова на този етап Николай Амбарев трябва да бъде изолиран с подходяща мярка за неотклонение, задържане под стража, постановиха магистратите.
В пледоарията си към съда, прокуратурата изтъкна извършеното от погребалния агент като тежко умишлено и дълбоко морално укоримо престъпление, за което се предвиждат от 1 до 5 години затвор.
Категорично доказани до момента са два случая, в които Амбарев е излъгал, че ще кремира покойници, но вместо това ги е предал на съхранение в хладилни камери. За фиктивната услуга е взел от роднините по малко над 800 лева, общо 1639 лв. По късно опечалените са разпознали починалите от фотоалбумите на криминалистите след първите разкрития.
Според прокуратурата, погребалният агент е въвлякъл в схемата лични лекари и медици от спешна помощ. Затова престъплението е с особено висока степен на обществена опасност, посочи обвинението.
В отговор защитата на Николай Амбарев неочаквано призна, че приемат почти всички факти и са съгласни с прокуратурата по изнесените обстоятелства. Единствено протестират срещу довода, че Амбарев може да се укрие или да извърши друго престъпление. Затова адвокатът и самият обвитяем поискаха пускането му под гаранция. Съдът обаче прие всички мотиви на прокуратурата и го остави в ареста.
Решението не е окончателно и подлежи на обжалване.
Днешният Велики, или Разпети петък, от Страстната седмица, е най-скръбният ден за християните. В него си припомняме за страданията, съденето, за разпъването на кръста, за смъртта и погребението на Иисус Христос. Днес е и строг пост. Християните се покланят на плащаницата с изобразеното тяло на Иисус Христос и я обсипват с цветя. Вечерта се извършва и..
В петък ще се захлади. С умерен вятър от запад ще прониква по-студен въздух. Краткотрайни валежи, обаче, са възможни само в планинските райони. Температурите ще се понижат, и минималните ще бъдат между 8 и 10 градуса, а максималните - между 18 и 22 градуса. В планините преди обяд все още ще бъде слънчево, но следобед на места са възможни..
2025 червени яйца боядисаха на Велики четвъртък в Бачковския манастир. Доброволци от Пловдив, Бачково и Банско се включиха в боядисването на яйцата. Според традицията яйцата се багрят в червено, тъй като символизират кръвта на Иисус Христос. Доброволци разказаха, че при варенето на яйцата нито едно от тях не се спуква или чупи. Според..
На днешния Велики четвъртък над 180 деца се включиха в боядисването на великденски яйца в двора на митрополитския храм "Света Марина" в Пловдив. За 16-та поредна година то се организира от Пловдивската света митрополия с благословията на митрополит Николай. Тази година децата бяха посрещнати от епархийския духовен надзорник архимандрит..
Пролетната залесителна кампания в Пловдив завърши успешно с 440 новозасадени дръвчета и близо 6000 храста. Дейностите бяха организирани от ОП „Градини и паркове“, като залесителни екипи работиха във всички райони на града. Залесени бяха ключови градски пространства и пътни артерии, включително продължението на парк „Лаута“, по бул. „Никола..