С чувствителна преднина Веселина Бунтова от ГЕРБ печели частичните избори за кмет на хисарското село Ново Железаре.
Тя е получила 75 гласа, втори след нея е Рангел Китенски от ИТН, за когото са дали вота си 47 души, а трети е Лъчезар Орешков от БСП, който е получил едва 18 гласа.
До извънредните избори се стигна след трагичен инцидент с дългогодишния кмет Петър Ненов, който загина нелепо. Бунтова е била негова дясна ръка и е работела в кметството.
По данни на общинската избирателна комисия в Хисаря избирателната активност в Ново Железаре е била малко над 77 процента, или общо 142–ма са упражнили правото си на глас.Община Асеновград предупреди за предстоящо влошаване на времето в региона. Според получената от метеорологичната служба информация днес се очакват интензивни валежи от около 25 л/кв.м. Възможно е дъждът да бъде придружен и с градушка, предупреждават метеоролозите. Според прогнозата за времето следобед се очакват валежи в Родопите.
На летище "Пловдив" тази сутрин ще кацнат двата шведски самолета, които ще се включат в гасенето на пожарите у нас. Екипажите ще бъдат посрещнати от министъра на вътрешните работи Даниел Митов и ръководствата на Пожарната и полицията в Пловдив. Досега по Европейския механизъм за гражданска защита пристигнаха 5 хеликоптера от Унгария, Словакия,..
Раковски и съседните села останаха без ток и тази нощ заради аварията в електрическата подстанция, причинена от силната буря във вторник вечер. Вчера през деня електричеството бе частично възстановено, но от Електроснабдяване - Юг информираха, че снощи ще бъде изключено отново. Очаква се през деня токът да бъде пускан с прекъсвания, а аварията да бъде..
Окаченият таван на бившето училище в село Анево се срути. При инцидента няма пострадали – съобщиха от кметството в Анево. Сцепила носещата греда на целия покрив. Там се помещава кметството на селото, както и друга служба. Част от окачения таван днес е паднал буквално върху главите на служители на Общинската администрация. За щастие, няма..
Временно е ограничено движението през Троянски проход в района на Кърнаре заради катастрофа между два камиона, съобщиха от АПИ. Обходният маршрут за леките автомобили е през прохода Шипка, а шофьорите на товарните автомобили изчакват на място.