Със своите 1428 доброволци БЧК Пловдив е най- голямата структура в страната.
Фокусът на работата им е върху подпомагането на уязвими хора, и подготовката на населението за действия при бедствия, авари и катастрофи, като съвместно с това се организират множество кампании и културни събития.
30 000 души в цялата област подпомага с храни и санитарни продукти в момента БЧК - Пловдив, съобщи Таня Георгиева - директор на секретариата на регионалната организация. Сред рутинните задачи е непрекъснатото обучение на доброволците, зада се готови да работят при бедстивя и катастрофи.
Да не оставим без подкрепа болни хора, деца, бездомни в идващите коледни празници е предстоящата активност на БЧК.
По думите на Таня Георгиева БЧК помага на държавата в ситуации на беда за хората, но не може да свърши нейната работа. Дразнещо е и това, че политиците обръщат всяка хуманитарна акция в политически ангажирана, което е неморално, добави тя.
Интервюто е в прикачения звуков файл.
Възможно най-тежкото обвинение повдигна окръжната прокуратура на Никола Бургазлиев, помел с АТВ петима в Слънчев бряг. То е за умишлено причиняване на смърт след употреба на наркотици. За това обвинение законът предвижда от 13 до 20 г. затвор или доживотен затвор, съобщи окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев. До промяната на обвинението се стигна,..
Туристка падна от „Дяволската пътека“ край с. Борино, която е затворена за преминаване поради опасен участък, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Смолян. Жената е оцеляла по щастлива случайност, падайки в бурните води на река Читак дере. Пострадалата е 41-годишна жена от София, тръгнала по „Дяволската пътека“ заедно със семейството си. В района..
Българският изследователски проект “PlantaSYST” е сред най-успешните европейски инициативи с принос за конкурентоспособна и интелигентна Европа. Гражданите вече могат да гласуват за номинирания български проект с “Награда на публиката” в престижния конкурс REGIOSTARS Awards 2025 Проектът PlantaSYST, в рамките на който в Пловдив бе..
След сигнал от медици служители от РУ-Пазарджик задържаха мъж за домашно насилие. Дежурните лекари от Спешното отделение на МБАЛ Пазарджик съобщили, че при тях е постъпила 41-годишна жена от село Мирянци със съмнение за домашно насилие. Жената била с травми в областта на лицето и гръдния кош. В хода на проведено разследване екипите от..
Натоварено лято изпращат пловдивските пожарникари, но тази година се отчита леко понижение на произшествията в областта. Над 2400 са пожарите в пловдивско от началото на годината, огнеборците са реагирали на 4200 произшествия, съобщи директорът на Пловдивската пожарна ст. комисар Васил Димов. 8 души са загубили живота си при пожари, а 34 са..