Подготовката за неделния изборен ден в област Пазарджик върви по план, но предизвикателство си остава компетентността на секционните избирателни комисии (СИК). Заменките продължават, тъй като и този път партиите, за да спазят ранния срок, подадоха стари списъци с членове на СИК и в момента тече актуализация чрез замяна.
ЦИК не уважи иска на регионалните избирателни комисии (РИК) срокът за назначаването на СИК-овете да бъде променен. Това отново постави РИК-овете в ситуация да се справят с проблема в "12 без 5". На тези избори дори се стигна до прецедент, тъй като цяла една община - Сърница - остана без назначени секционни комисии до петък.
В Смолян около обяд изборните книжа тръгнаха към секциите. Разпределени са 93 000 хартиени бюлетини за десетте общини в областта, а оттам секционните избирателни комисии приеха книжата и с осигурен от администрацията транспорт и полицейска охрана тръгнаха към съответните секции, предаде БНТ. Тиражът на бюлетините е с около 2500 по-малко от броя на избирателите. По предварителни списъци в Смолянска област те са 95 478. Машини за Смолянския избирателен район са разпределени в 130 секции.
Дори в днешния ден за размисъл се извършва подмяна на членове на секционни избирателни комисии. С решения на РИК-Смолян такива промени има в секции в общините Доспат, Златоград и Мадан.
Възстановено е движението за превозните средства до 12 тона през Троянския проход по път II-35 Троян – Кърнаре, съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“. Преминаването бе временно ограничено след обилните снеговалежи в края на декември и влошените метеорологични условия. В края на миналата седмица десет снегопочистващи машини - роторни и..
Инцидентът стана в понеделник в участъка между Хвойна и Чепеларе, където се сблъскаха такси и мерцедес. Катастрофа затвори пътя Смолян - Пловдив Шофьорът на втората кола обяснява в социалните мрежи, че видял таксито „да се движи диагонално от неговото платно към нашето, без абсолютно никаква индикация за намаляване на скоростта, в..
Заместник-кметът на пловдивския район "Централен" Румяна Толова напуска партията си „Кауза България“, чийто лидер е Георги Титюков, бивш зам.-кмет на община Пловдив няколко мандата. Тази сутрин тя изпрати позиция до медиите, в които заявява, че вече не е част от формацията, а решението на Софийския градски съд е факт. В мотивите й е записано, че..
В най-високия старопланински проход Троян - Кърнаре, на места преспите достигнаха до 2-3 метра след снеговалежите в края на декември. Специализираната техника на Агенция "Пътна инфраструктура" работи там и вече достигна билото на Стара планина. 10 снегопочистващи машини - роторни и комбинирани снегорини, багери и друга специализирана техника,..
Преди обяд времето ще бъде предимно слънчево, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. След обяд облачността, средна и висока, ще се увеличава и до вечерта ще е предимно значителна. Ще духа слаб, в Източна България – умерен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще бъдат между 8° и 13°, допълват от НИМХ.