Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Утре отварят офертите за ремонта на кино "Космос"

В полунощ изтича срокът за подаване на оферти за ремонта на кино „Космос“. Обществената поръчка за близо 12 милиона леа за реновирането на знаковата сграда бе обявена на 14-ти май, но на два пъти оспорена пред КЗК и съда.

След произнасянето на контролните органи в полза на община Пловдив на 24-ти октомври наддаването бе растартирано, като утре се очаква да бъдат отворени и офертите на участниците в него. 

Половината от средствата са осигурени от държавния бюджет, тъй като проектът беше включен в списъка на пловдивската община с обекти, финансирани от държавата. За ремонта на кино "Космос" вече има одобрен проект на архитектурно студио "Тектоника-Б", което спечели проведения преди повече от две години архитектурен конкурс. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ивелин Цветанов, обвинен за жестокото убийство в Първомай, остава в ареста

Обвиненият за убийството на съпругата на полицай в Първомай Ивелин Цветанов остава в ареста. Това реши Окръжният съд в Пловдив, като постанови най- тежката мярка „Задържане под стража” спрямо него.  Магистратите решиха, че 21-годишният младеж може да извърши друго престъпление или да се укрие. Припомняме, че 44 годишата жена, майка на бившата приятелка..

публикувано на 22.08.25 в 16:30

Ивелин Цветанов се оплака от полицейски произвол

Съдът гледа мярката за неотклонение на 21-годишния Ивелин Цветанов, обвинен за убийството в Първомай. Там в дома си беше намерена намушкана с нож 44-годишна жена, майка на приятелката на задържания. Прокуратурата поиска най-тежката мярка „задържане под стража“ за 21-годишния Ивелин Цветанов с мотива, че той може да извърши друго престъпление..

обновено на 22.08.25 в 15:18

Кметът поиска болните от шарка животни да не бъдат унищожавани в Пловдив

"През последната седмица силно е намалял броят на нови огнища на шарка по дребните преживни животни на територията на Пловдивска област. Епидемията се овладява и върви към затихване“. Това съобщи директорът на ОДБХ-Пловдив д-р Чавдар Чавдаров по време на заседание на Областната епизоотична комисия днес.  В Пловдивска област досега са умъртвени 11..

публикувано на 22.08.25 в 14:54

Маратон затваря за движение участъци в Асеновград

Два пътни участъка ще бъдат затворени за кратко в Асеновград тази вечер и утре заради старта на ултрамаратона „Декатлон Персенк Ултра“.  За 30 минути се затваря за движение Железния мост между улиците „Съединение“ и „Цар Иван Асен II“ в интервала от 17:50 до 18:20 ч. Бегачи от цял свят ще стартират в маратона от площада на Асеновград и ще преминат..

публикувано на 22.08.25 в 14:05
Снимката е илюстративна

Задържаха моторист след гонка с полицията, пиян шофьор се блъсна

Моторист бе задържан след полицейско преследване на централен пловдивски булевард.   Водаът на мотоциклета пренебрегнал стоп сигнал и ускорил движението.   Полицаите успели да го спрат на бул. Цар Борис Трети Обединител.  Наушителят бил 25-годишен от Батак.  Моторът му бил без регистрационна табела, а тестър с деген на водача бил отрицателен...

публикувано на 22.08.25 в 12:50