Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ВМЗ - Сопот има нов стар директор

ВМЗ – Сопот е с нов директор. На поста се връща Иван Гецов, като сменя Иван Стоенчев, който е подал оставка. Не са ясни мотивите за рокадата. Смяната в ръководството е била съобщена вчера следобед на служителите и работниците. 

Инж. Стоенчев заемаше ръководния пост на най-голямото предприятие от военнопромишления комплекс няколко пъти, като последното му назначение е от 2022 година. Преди това пък Стоенчев смени Гецов по времето на кабинета на Кирил Петков. 

Смяната тогава бе направена от новоназначеното от вицепремиера Корнелия Нинова ръководство на Държавната консолидационна компания, под чиято шапка е държавната оръжейница ВМЗ - Сопот. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Мотоциклетист е в болница след удар с кола на пътя за Белово

Катастрофа между мотоциклет и лека кола ограничава движението по пътя Костенец – Белово в участъка между Момина Клисура и Габровица. Пострадал е 40-годишният мотоциклетист, който е откаран в болница. Към момента няма яснота  за здравословното състояние на мъжа, който е от София.  Временно движението се извършва в едното платно, като се..

публикувано на 07.09.25 в 13:04

Контролът на средната скорост чрез тол-камерите влезе в сила

По последни данни, след като тази нощ започна регистрирането на средната скорост на определени отсечки по пътищата, са засечени 900 нарушители, със средна интензивност четири нарушители на минута, съобщи директорът на Националното тол управление проф. Олег Асенов в предаването по бТВ. Той добави, че  край отбивката за Ихтиман е засечен..

обновено на 07.09.25 в 12:45

Новото улично осветление в три района на Пловдив спестява 70% енергия

Община Пловдив приключи проекта за модернизация на уличното осветление в три от 6-те района на града -  „Източен“, „Южен“ и „Западен“. Подменени са близо 4000 стари осветителни тела с нови, енергийно ефективни. Инвестицията е на стойност 1 994 853,91 лв. и е изцяло финансирана по Националния план за възстановяване и устойчивост.  С..

обновено на 07.09.25 в 12:45

Главболгарстрой ще санира бившия Партиен дом в Пловдив

Консорциумът "Градски инженеринг 2025" спечели обществената поръчка за саниране на бившия Партиен дом в Пловдив. В него участват "Главболгарстрой" АД, ГБС-Пловдив и ГБС-Проджект АД.  Цената на спечелената поръчка за проект, строителство и надзор /инженеринг/ е 9 409 569 лева и е с 10 хиляди лева по- ниска от максимално обявената от общината. Близо 4..

публикувано на 07.09.25 в 10:54

Повечето зеленчуци поскъпват на борсите през седмицата

Повечето зеленчуци поскъпват на борсите у нас през седмицата, показват данните от седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ).  Индексът на тържищните цени, който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, се повиши с 0,45 процента до 2,250 процентни пункта.  Най-голям ръст има в цената..

публикувано на 07.09.25 в 08:54