“Възраждане” стои изключително стабилно в Пловдив, каза при анализа на изборните резултати водачът на листата в града Ангел Георгиев.
Затвърждаваме резултата и се налагаме като трета политическа сила в страната. Скъсяваме дистанцията с ПП-ДБ от предишните избори. Повишаваме с 2 131 гласовете от миналите избори и сме над средния резулатат за страната с 2,4 процента, отбеляза Георгиев.
По думите му това се случва, дори и при положение, че имат три клонинга, пуснати на политическия терен, за да размиват вота - “Меч” , “Величие” и “Български възход“.
На изборите имаме по-висока активност, повече купен вот и повече гласове за двете ДПС-та. Те са еднакво вредни за България и трябва целият български народ да се изправи срещу тях и на следващите избори да ги пратим на маргинално място, коментира депутатът.
20 процента от националния резулта на „Възраждане“ е генерериран от София и това показва, че имаме по-голяма подкрепа навсякъде в страната. Като тежест от националния резултат, резултатът в Пловдив е еднакъв, малко под 6 процента. Нашата цел е „Възраждане“ да бъде втора сила в Пловдив град, вече победихме ПП-ДБ във Варна. По същия начин ще го направим в Пловдив, каза Георгиев .
Той отбеляза, че в район „Тракия“ са на второ място и побеждават ПП-ДБ, в „Южен“дистанцията не е голяма, за разлика от „Централен“, а в „Източен“ имат девет гласа разлика с ПП –ДБ.
Относно изборния пазарлък в Пловдив Георгиев каза, че са имали информациия за това, че един глас стига до 600 лв в рисковите райони.
Дългосрочната ни цел е да сме първи и да управляваме страната, каза още Ангел Георгиев в присъствието на другия пловдивски депутат Емил Янков и общинския съветник от Раковски Чавдар Земярски.
За системни нарушения в службите за социално подпомагане алармира на специална пресконференция в Пловдив адвокат Васил Попов. Той даде актуални примери от службите в Пловдив, Карлово, Стамболийски, Хасково и Карнобат. Според думите му социалните работници не съставят правилно документите, свързани със социалните услуги за деца. „..
Проучване на агенция „Тренд“ показва, че 18% от анкетираните вярват, че положението в България ще се подобри през следващата година, докато 38% очакват влошаване – най-високият негативен дял от началото на годината. Проучването е представително за пълнолетното население на страната, по поръчка на „24 часа" е и е посветено на обществените нагласи..
За първи път българка е най-добра жена - биофермер в Европейския съюз за тази година. Това е Албина Ясинская, собственик и управител на биоферма „Розино“, която е създадена през 2012 година. „Тази награда за мен е едно признание, възможност и голяма отговорност. Тя е доказателство, че има значение това, което правим. Не само за нас..
Държавният дълг на България расте с тревожни темпове, увеличават се и драстично разходите за заплати за държавните служители. Последният анализ на Института за пазарна икономика показва, че през 2025 г. разходите за персонал в бюджета ще достигнат близо 23 милиарда лева, а една от причините затова е, че заплатите в някои сектори бяха увеличени в..
Възможни ли са политически трусове след искането на групата „Обнови Европа“ в Европейския парламент за спиране на средствата за България? Днес ще има протест пред централата на ДПС-Ново начало, организиран от "Боец". Политическият анализатор и университетски преподавател Любомир Стефанов с анализ на ситуацията. Той смята, че нищо ново не се..