През изминалия ден спасителните екипи са открили тялото на българка, която бе издирвана след наводненията в Испания.
Това съобщи пред Нова телевизия доктор Фирас Алшарани, който е лекар във Валенсия. Той уточни, че сънародничката ни е разпозната от близките си. Тя е живяла в град Пейпорт. Трагедията е голяма", заяви Алшарани.
Все още не е известна съдбата на втория наш сънародник, изчезнал след водната стихия. По последните данни при наводненията са загинали около 210 души.
В Генералното консулство на Република България във Валенсия към този момент не е постъпвала официална информация, потвърждаваща появилите се публикации в медиите за българска гражданка, открита починала в следствие на наводненията в Испания, съобщиха от пресцентъра на Министерството на външните работи.
С традиционно шествие, водено от Бог Дионис и под ръмящ дъжд, в Пловдив започна фестивалът „Дефиле на младото вино“ . Неговото 17-то издание и този път се провежда в Стария град и ще продължи до неделя. В 17 възрожденски къщи се представят 62-ма участници, от тях 46 винарски изби и 16 производители на храни. В трите фестивални дни..
Пловдивският окръжен съд призна двама шофьори за виновни за катастрофа, при която загина младеж в центъра на Пловдив. Тежкият инцидент стана на 26-ти октомври преди две години. Тогава на кръстовището между бул. „Цар Борис III Обединител“ и ул. „Граф Игнатиев“ два мерцедеса, управлявани от млади мъже, нарушават правилата за движение, в резултат..
Бащи с ограничени от съда права протестираха днес в Пловдив с настояване да имат възможност да виждат и се грижат за децата си. Пред съдебната палата те издигнаха плакати и транспаранти с призиви за промяна на съдебните решения и законовата уредба, които ги ощетяват. Обединени в неформалното сдружение "Бащите на Пловдив" хората разказаха..
От Районното управление на полицията в Асеновград информират, че н а имейл се изпраща писмо във връзка с това, че дадено лице е извършило нарушение по Закона за движение по пътищата и му е наложена глоба с издаден електронен фиш СЕРИЯ "К". От община Асеновград посочват, че това е измама и може да доведе до срив и/или дори до достъп до лична..
Мъж на 54 години е загинал при пожар в къща в село Радилово, община Пещера. При друг инцидент в Пловдив е пострадал 18-годишен младеж, съобщават от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". Потушени са общо 30 пожара в страната, а пожарните екипи са реагирали на 57 сигнала за произшествия. С материални щети са възникнали 13..