При закрити врата започна днешното заседание по делото Дебора в пловдивския районен съд, което ще протече в два поредни дни. Обвиненията срещу Георги Георгиев, пребил и обезобразил момичето от Стара Загора, са три - за множество порезни рани с макетно ножче, за насилствено отрязване на косата ѝ и за отправени заплахи за убийство.
Днес вещите лица представят представят съдебно-медицински експертизи за нанесената телесна повреда. Защитата определи травмите като лека телесна повреда.
"Моето мнение е, че се касае за лека телесна повреда, категорично", каза преди днешното заседание единият от адвокатите на Георги Георгиев Петко Кънев и отбеляза, че очаква да изслуша вещите лица в залата.
"Чувстам се визуално добре, психически - не толкова. Често ми се налага да бъда в съда и това влияе на чувствата и емоциите ми. Очаквам максималната присъда", каза преди заседанието Дебора. По думите й нанесените й травми са много повече от средна телесна повреда. Все пак има специалисти, които да го кажат, уточни тя
Международният фестивал на камерната музика започва тази вечер в Пловдив. Първият концерт е в етнографския музей и е посветен на 80-та годишнина на Националното училище за музикално и танцово изкуство "Добрин Петков". Тази година ще има и концертни прояви в късноантична сграда "Ирини" в подлез "Археологически". Камерният фестивал се..
Никол Гаджева стана тазгодишната Царица на розата в Карлово. Тя е на 16 години и учи в СУ "Христо Проданов". Спечели короната в надпревара с още 12 красиви и талантливи момичета на конкурс-спектакъл, проведен в събота вечерта на площад "20-ти юли" в Карлово. Заместник-кметът на общината Антон Минев връчи на красивата девойка един от..
Шести скаутски игри в градска среда се провеждат днес в Цар Симеоновата градина в Пловдив Събитието е част от международния фестивал "Здравей, Армения" и се реализира с финансовата подкрепа на Община Пловдив като част от културния календар на града. Скаутските игри предлагат възможност на деца и младежи на възраст между 6 и 18 години да..
Символичен протест за по-високи възнаграждения ще проведат тази събота 17 май специалистите от музеите и галериите в страната. В недоволството, организирано от КТ „Подкрепа“, ще се включат и работещите в Природонаучния музей. Имаме искания за увеличаване на основният държавен стандарт с 20%, а не както е заложено в бюджета 6,49% -..
Труп на около 40-годишен мъж е открит в река Марица, в близост до моста на УХТ. Тялото е било открито преди обед от доброволци, които почиствали речното корито. На място има полиция. По първоначални данни по тялото няма данни за насилие. Засега друга официална информация за инцидента няма.