Новият корпус ще е на два етажа и ще включва 12 учебни класни стаи, което ще осигури място за обучение на 288 деца. С допълнителните помещения училището ще може да мине на едносменен режим, обясни директорът Антония Цокова.
Проектът на Община Пловдив е на стойност 3 381 077 лв. с ДДС , от които 2 600 000 лева са финансиране по Програма за изграждане, пристрояване, надстрояване и реконструкция на детски ясли, детски градини и училища на МОН.
Планираните строителни дейности предвиждат максимално запазване на прилежащите площи и на съществуващите настилки, а изпълнител е фирма „Запрянови-03“ ООД, с която Община Пловдив сключи договор след проведена обществена поръчка.
Предстои основната сграда на Основно училище „Яне Сандански“ също да бъде реновирана, като вече е обявена обществена поръчка за проектиране, строителство и авторски надзор на принципа на инженеринг. Сградата е вече на 75 години и никога не е била ремонтирана, посочи зам.- кметът Темелков.
Необходимите средства са в размер на близо 5 милиона лева. Те са осигурени с решение на МС от вчера, обясни заместник-кметът Темелков.
Провителството е отпуснало общо 16 милиона лева за образователната инфраструктура в Пловдив, като останалите 11 милиона лева са за основен ремонт на още две училища - "Димитър Талев" и "Райна Княгиня".
Започна ремонтът на една от най- големите улици в Калояново. По нея за първи път от повече от 40 години ще бъде положен асфалт и ще бъдат изградени тротоари. Близо 1 милион и 50 хиляди лева ще бъдат вложени в ремонта, като средствата са осигурени от МРРБ. Улицата е дълга 570 метра, а ширината на пътното платно е 8 метра. Очаква се строителните..
Пореден инцидент с автобус от градския транспорт е станал снощи в Пловдив. Неизвестен младеж е обстрелвал с камъни рейса по линия номер 1 на спирката на бул. „Цар Борис Трети Обединител“ веднага след кръстовището на Баня Старинна по посока Сточна гара, съобщи за Радио Пловдив Костадин Тотков от „Автобусни превози“. "Някакъв младеж с къси..
Пловдивският апелативен съд потвърди взетата от окръжните магистрати постоянна мярка „задържане под стража“ на наркодилъра Емил Иванов. Той беше арестуван, заедно с още двама свои съучастници, при акция на ГДБОП, при която бяха открити над 205 килограма марихуана на стойност над 4 милиона 111 хиляди лева. Дрогата беше открита на 25 февруари във..
Студенти със специалност “Кафе, чай и бариста” ще се обучават наесен в Пловдив. Бакалавърската програма е в Университета по хранителни технологии и започва от новата академична година, съобщи зам.-ректорът доц. Кирил Михалев. В обучението ще участват доказани експерти от българската кафеена и чаена индустрия и гост- лектори от..
Радослава Ташкова от ГЕРБ , която е заместник-председател на ОбС в Пловдив отказа да коментира решението на кмета Костадин Димитров да отнеме ресорите "Финанси" и "Общинска икономика" от заместничката си Женя Петкова и самият той да поеме ресор "Бюджет", но отрече да има конфликт в партията в града. Според нея няма нищо драматично,..