Коледната благотворителна инициатива на училището е по идея на ръководството на учебното заведение и с подкрепата на училищното настоятелство и ученическия съвет, обясни директорът Златка Ал-Дженаби. Според директора това обединява децата от цялото училище в правенето на добро.
Децата ще отидат с впечатляващо шествие до супермаркета, където ще се продават техните произведения, направени с много труд и любов. Шествието ще премине с подкрепата на полицията. То ще бъде водено от полицейски автомобили с включени светлинни и звукови сигнали. Символичното начало на инициативата на цели да привлече вниманието към благородната кауза и да изрази солидарност към семействата, загубили свои близки по време на служба. На самия коледен базар ще бъдат изложени най-различни коледни изненади, приготвени от учениците по време на следобедните им занимания, обясни Златка Ал Дженаби.
Директорът на основно училище „Кочо Честеменски“ призова всички да се включат в кампанията и купувайки коледно подаръче, да допринесат за това, децата на загиналите полицаи да прекарат по-светли коледни празници.
Дарителите могат също да изпратят SMS на номер 1866 за абонатите на мобилните оператори или да се обадят на единен телефонен номер: 090051866.
Допълнителни дарения могат да се направят и по банков път на следната сметка:
IBAN: BG71 BNBG 9661 3000 1462 01
BIC: BNBGBGSD
Банка: Българска народна банка
Водачът на електрическа тротинетка вече е длъжен да има валидна застраховка „Гражданска отговорност“ и превозното средство да е регистрирано. Това са само две от измененията в Закона за движение по пътищата, приети преди дни. Според законодателя с наредба на общинските съвети ще се определят и условията и редът за регистрация на електрически..
Ако държавата не помага на доброволните формирования, поне да не ги спъва да си вършат работата, каза Красимир Каракашев от Доброволното формирование „Национален отряд за реакция при бедствия – НОРБ“ – Пловдив, което търси нови попълнения. Поводът за коментара му са редицата административни дейности и регламенти, които пречат на изпълнението на..
Кардиологът д-р Динко Господинов от Отделението по кардиохирургия към УМБАЛ „Свети Георги“ – Пловдив стана първият и единствен към момента носител на европейски сертификат по кардиология в града и региона. Ввисокото отличие – European Examination in Core Cardiology Certificate – представлява признание за високо ниво на професионална..
Търсят ментори за талантливи деца в неравностойно положение. Сред даровитите младежи са и такива от Пловдив, Пазарджик и Брацигово, които са лишени от родителска грижа или живеят в рискова среда. Инициативата е част от програмата "Скритите таланти на България" и цели да осигури шанс за професионална реализация на талантливите подрастващи. Включва..
След горещите юлски дни август започва с нормална температура за сезона и се очертава да е с максимални температури между 32 °- 36°, коментира в програма "Точно днес" проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент Охридски". Според него за района на Пловдив не се очакват големи горещини, поне до голяма Богородица. " За района на..