Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Коледен базар с озарени сърца

На 14-ти и 15-ти декември 2024г. (събота и неделя), в един от големите търговски центрове в кв. Смирненски в Пловдив, фондация "Озарени сърца" кани всички „Озарени, Вдъхновени, Окрилени“ пловдивчани да посетят традиционния Коледен благотворителен базар. Събитието е с начален час 10:00 - 21:00 и ще продължи и през двата дни. 

Дарените средства от базара ще бъдат в подкрепа на децата от Менторската програма „Озарени, Вдъхновени, Окрилени“ по случай предстоящите Коледни и Новогодишни празници, каза за Радио Пловдив Вера Вулджева, учредител на фондацията, и допълни още: 

"Аз вярвам, че всеки би могъл да си хареса по нещо. Освен, че са красиви нещата, най-хубавото е, че дарявайки средства всъщност подкрепяте децата от менторската ни програма.

Всеки месец виждаме с очите си как децата израстват и се развиват и това много ни радва и мотивира! Заедно променяме живота на децата към по-добро! Струва си да продължим да го правим!"

Фондация "Озарени сърца" е неправителствена организация, регистрирана в обществена полза през м. Ноември 2023г., която работи в подкрепа на децата, тяхното цялостно и хармонично развитие, образованието им, възпитанието им в добродетели, както и подкрепата на здравословния и хармоничен начин на живот на техните семейства и общности, следвайки принципите за взаимопомощ, уважение и единение между хората и природата.

През изминалата една година чрез менторската програма, фондацията помогна трайно на 8 деца от финансово затруднени семейства в тяхното образование, личностно развитие и битови нужди. Всички деца от програмата се отглеждат с много любов и грижа от техните майки (повечето самотни или вдовици), които срещат затруднение сами да поемат всички разходи по отглеждането на децата си и особено за заплащане на необходимите им школи, уроци, битови нужди. Към момента, допълни още Вера Вулджева, търсят начин да бъдат включени и още 2 деца на една вдовица в програмата, като  с тях броя на децата, за които се грижи "Озарени сърца" ще стане общо 10 (десет). 

Вера Вулджева бе гост в предаването "Вход свободен". Целият разговор с нея можете да чуете в прикачения звуков файл. 


По публикацията работи: Станка Лазарова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

За екранната зависимост при децата

Екранната зависимост е доста сериозна тема, която привлича вниманието на голяма част от обществото. Екранната зависимост, особено при децата, и лятната ваканция. Свързваме ги по някакъв начин. Лятната ваканция като време за игри и забавления, но и време на изпитание за родителите. Как да организираме ежедневието на децата, как да им осигурим..

публикувано на 17.07.25 в 15:45

"Вкусът на лятото" с колегата Яница Марова

В поредния епизод на "Вкусът на лятото" ни гостува най - младия колега от екипа на Радио Пловдив - Яница Марова - журналист, редактор в екип "Утро".  Срещаме се с Яница в Стария град, пред една от забележителностите на Пловдив - Хисар капия.  "Това е едно място, което носи духа на едни отминали времена, на романтизма на тези времена, на задругата,..

публикувано на 16.07.25 в 16:01

Камен Алипиев – Кедъра гостува на "Успешните"

Той е наследствен спортен журналист и кореняк антиконформист. Платил си е цената, задето много му знае устата, но когато днес се погледне в огледалото, е доволен от гледката. Не защото се има за красив (какъвто безспорно е), а защото вижда достоен човек. Устойчив е като дървото, на което са го нарекли някъде в седми клас, защото не бил прекалено..

публикувано на 15.07.25 в 10:24

Трейнинг по клоунада и пластичност през юли в Пловдив

От 16 до 22 юли (всеки ден) в Пловдив стартира "Актьорски трейнинг по клоунада и пластичност".  По думите на режисьора и организатор Борис Зафиров, всеки, който иска да разбере и да научи повече за комедийното и драматичното в театъра може да се възползва от безплатните курсове в Театър "Хенд". Събитието е част от проекта "Изиграй гнева" създаден..

публикувано на 14.07.25 в 15:54

"Вкусът на лятото" с колегата Димитър Владимиров

В поредня епизод на рубриката "Вкусът на лятото" ви срещаме с колегата Димитър Владимиров - журналист, новинар, редактор в екип "Информация" - това описва колегата Владимиров в професионален аспект, иначе прикюченска натура с дълбоки и чувствени търсения отвъд повърхността на на света, живота и човека.  "Вкусът на моето лято е много приятен! Много..

публикувано на 14.07.25 в 12:32