Пловдивската полиция залови трима пияни шофьори в областта, а друг е арестуван, след като блъснал възрастен човек под въздействието на психотропни вещества.
След получен сигнал, че кола блъснала последователно 4 паркирани автомобила в ЖР „Тракия“, пътните полицаи задържали шофьора на БМВ. Пробата за алкохол на 27-годишния пловдивчанин отчела над 2 промила алкохол.
В първомайското село Градина пък бил арестуван 31-годишен шофьор, който се блъснал с автомобила си в масивна ограда на частен имот. Пробата му отчела около 3 промила алкохол. 44-годишен водач с подобен резултат бил засечен и задържан и в карловското село Розино.
И срещу тримата водачи се водят бързи производства.
51-годишен шофьор бил задържан в Пловдив, след като блъснал на кръстовище възрастен мъж в южната промишлена зона на града. Раненият е настанен в болница без опасност за живота. Пробата на водача показала употреба на психотропни вещества. Той е задържан за 24 часа.
От 9 до 16 часа днес ще бъде преустановено водоподаването в кварталите „Христо Смирненски“, „Южен“, „Прослав“ и част от „Коматево“. Причината е авария на довеждащ водопровод от Помпена станция – Юг, която е една от основните, захранващи града, съобщават от ВиК-Пловдив. Повредата е заради амортизирана 60-годшна етернитова тръба, обясни..
В Центъра за специализация и професионална подготовка при Академията на МВР в Пазарджик ще се състои церемония по връчването на безпилотни летателни системи за наблюдение на държавната граница. Проявата е във връзка с приключил проект в ГД „Гранична полиция“. Ще бъде отбелязано и началото на професионалното обучение на 390 бъдещи гранични полицаи...
Биологическият факултет на ПУ „Паисий Хилендарски“ със съдействието на Студентския съвет организират Седмица на спорта в периода 12 – 16 май. Поводът за 5-дневния маратон от разнообразни инициативи е 30-годишнината от основаването на специалност „Педагогика на обучението по физическо възпитание“. Събитията започват в понеделник, 12 май, с..
43 мерки за подобряване на пътната безопасност набеляза правителството в Работна програма за тази година. Освен спешните ремонти на 36 вече обявени пътни отсечки с най-много катастрофи и загинали, кабинетът залага промени в редица закони и наредби. Записи от камери на общините и други държавни органи ще могат да се ползват като доказателство за издаване..
На днешния ден Българската православна църква почита светите братя Кирил и Методий. Още През Възраждането 11 май се утвърждава като важен празник. Първи известия за честването на светите братя на тази дата се намират в „Христоматия славянского язъка“ от 1852 година на Неофит Рилски. През 1857 година денят е почетен в българската..